Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na třetím ročníku zvítězil andělský guláš

Již třetím rokem se otevřely brány Ekocentra Trkmanka  gulášovým fajnškmekrům. Deset soutěžních týmů vařilo ostošest – v nabídce tak byla možnost ochutnat zabijačkové guláše, srnčí, hovězí líčka na meruňkách, vepřový, čardáš, pikantní a hovězí Berd guláš. Nabídka byla pestrá a nechybělo i další občerstvení v podobě piva, vína, lima a cigáry. Již od samého startu přicházeli návštěvníci, aby o nic nepřišli. Když se ohlásil první hotový kotel guláše hostilo nádvoří stovky nedočkavých jedlíků.

Jako to bylo již v předchozích ročnících, tak i letos hodnotila um při vaření guláše odborná i laická porota. Odborná porota byla již v téměř tradičním obsazení. Tomáš Vican, vinař, sýrař a režisér v jedné osobě, který stojí za Bobulemi a Vinaři. Matěj Kovacs šéfkuchař a vítěz několika ročníků Mistrovství republiky ve vaření kotlíkových gulášů se dělil o svůj hlas s Josefem Sedlářem, šéfkuchařem restaurace Kolkovna v Praze a věhlasný mistr grilu. Nováčkem letošního ročníku byl odborný porotce Pavel Nečas, který je znám především jako divadelní herec, ale také svými televizními rolemi – v poslední době v Ordinaci v Růžové zahradě a Vinařích. Odborná porota to neměla vůbec jednoduché, na vítězi se shodli všichni, ale u druhého a zejména třetího místa se v tom horku i pěkně zapotili.

Vítězem letošního již třetího ročníku se stal tým Charlieho andílci se svým zabijačkovým gulášem. Druhé stříbrné místo obsadil Pepito tým Malešovice se zabijačkovým gulášem a třetí bronzové místo Kmen Vlků z Velkých Pavlovic se svým Čardáš gulášem.

Laická porota – návštěvníci svými hlasy (kolíčky) vybrali za svého vítěze nováčky ve vaření guláše tým Jarabinky. Druhé místo obdrželi Charlieho andílci a třetí Velkobílovičtí myslivci.

Nejenom vítězům, ale všem zúčastněným patří gratulace a poděkování za účast a za snahu.

V rámci programu přiletěly berušky z kroužku při ekocentru s názvem Do přírody s písničkou se svou šikovnou lektorkou Barborou Grůzovou, rázný pochod a krásné sestavy předvedly mažoretky z Legato Brno pod vedením Terezy Haraštové, šikovnost a poslušnost svého vlčáka Badyho nám předvedl pan Vladimír Hájek. V ekodílničce si děti s rodiči zadělali těsto, uhnětli a upekli své chlebánky, ve druhé si vytvořili krásnou sovičku a tvořili s barvičkami. Pro děti byly připraveny i další atrakce, skákací hrad, trampolína a bazének se skluzavkou a kuličkami.

Celou akci moderoval pan Antonín Schaffer. Na samotný závěr proběhlo losování dětské tomboly, na všechny děti se dostalo a tak byla spokojenost na všech frontách.

Poděkování patří sponzorům, kteří tuto akci podpořili: Mikro Trading a.s., Vinařství Baloun, Vinium a.s., Buenos Dios, Baby direct, Město Velké Pavlovice.

Velké díky patří také těm, kteří přiložili ruku k dílu, a to se zase vydařilo.

Spokojenost všech a přátelská atmosféra, která se nesla celým odpolednem až do večera, pro nás znamená, že se zase znovu za rok setkáme při vaření a ochutnávání „nejen“ gulášů.


Jana Václavková za T.J. Sokol a Zita Dvořáková za Ekocentrum Trkmanka


 

Fotogalerii ze III. ročníku GULÁŠFESTU otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal


10-05-2016 PV