Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na prvním stupni ZŠ oslavili Den poezie

Mezinárodní literární festival Den poezie se koná každý rok na počest velkého českého romantického básníka Karla Hynka Machy a trvá dva týdny kolem výročí jeho narozenin 16. listopadu. Naše škola se zapojila již po třetí (dne 18. listopadu 2016), byť neoficiálně, programem pro žáky 1. – 4. tříd.

Děti během projektového dne recitovaly naučené básně, seznamovaly se s poezií, s básníky a ilustrátory, hrály si s rýmy. Poznávaly také neznámé oblasti poezie jako kaligramy, které si nakonec i samy zkoušely vytvořit, nebo dadaismus, kdy každá třída složila vlastní báseň taháním jednotlivých slov z klobouku. Nejvíce děti bavila „zatoulaná“ báseň, kterou hledaly po budově školy a skládaly dohromady.

Děti prvního stupně jsou ještě ve věku, kdy poezii a básně milují, baví je recitace a rýmy, proto je důležité je v tom podporovat, rozvíjet jejich poznatky a dovednosti a Den poezie tak pro ně může být pozitivní motivací do budoucnosti.

Text: Mgr. Lucie Nováková, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 29.11.2016

ZŠ * Den poezie pro žáky 1. až 4. tříd základní školy