Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na podzimní dny vyzrajete s knihou

V novinkách knihovny nechybí tituly jako Až na ten konec dobrý, Sudetský dům, Domek v Irsku anebo  Stín ve dveřích.

S nástupem brzké tmy jistě ocení čtenáři nové tituly zakoupené naší knihovnou v měsíci říjnu. Na měsíc, kdy se pomalu končí s vinobraním a pracemi na zahradách, jsme opět připravili mix nových knih tak, abychom potěšili všechny naše čtenáře napříč všemi žádanými žánry.

Rozhodně k nejčtenějším patří thrillery a krimi, do jejíchž řad jsme pořídili knihy Zlý pes, Studna, Temné vábení, Třetí hlas, Ani slovo, historickou detektivku Pro hrst dukátů či Stín ve dveřích od Tima Weavera.

Konečně jsme také sehnali knihu českého stand-up komika Pavla Tomeše Až na ten konec dobrý, což je humorný román nejen o smrti a kometách, oceněný Magnesia Litera 2021. V českých luzích a hájích zůstáváme i s dalšími knihami jako je povídková kniha Čekání na spoušť, Krev andělů či Sudetský dům.

Ani děti a mládež nepřijdou zkrátka, náš fond doplnily i knihy z dotace České knihovny, takže se mohou těšit na pokračování strašidelné knihy Lucie Magašvári Dole anebo na novinku Aleny Morštajnové Kapka Ája, či další díl komiksu Prašina: Křídový panáček. Příznivkyně Mimi a Lízy zase novinku s vánoční tématikou – Mimi a Líza – Záhada vánočního světla.

Pro studenty gymnázia jsme pořídili žádanou knihu Gilgameš od Vojtěcha Zamarovského, která je prozaickým převyprávěním známého eposu. 

Seznam knižních novinek Městské knihovny Velké Pavlovice po měsíc ŘÍJEN 2022 * naleznete po kliknutí ZDE

Městská knihovna * Knižní novinky pro měsíc říjen 2022

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie Gawlová / 14.10.2022