Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na opravu chybí stovky tisíc, pomoci mohou také věřící

Napsali o nás * Břeclavský deník 3.3.2015Celkem 286 tisíc korun schází k pokrytí nákladů na opravu fasády kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích. Souhrnné výdaje přesahují milion korun. S částí nákladů pomůže velkopavlovický rozpočet, ministerstvo kultury a Jihomoravský kraj. Farnost i vedení města se nyní s žádostí o podporu obrátily na obyvatele.

Výzvu zveřejnil velkopavlovický starosta Pavel Procházka v aktuálním vydání městského zpravodaje. Práce začnou v dubnu. „I když kostel není majetkem města, je jeho nejvýznamnější kulturní památkou. Město Velké Pavlovice v minulých letech podpořilo rekonstrukci střechy kostela, pomůže ekonomicky i při opravě fasády věže kostela,“ uvedl starosta.

Pokud by lidé chtěli opravu fasády podpořit, získají bližší informace například u farní rady. Kostel se dočkal rozsáhlých prací v první polovině devadesátých let minulého století, kdy se dělníci zaměřili právě na věž a fasádu. Od roku 2003 má kostel další dvě přístavby, které slouží jako zákristie a místnost pro matky s dětmi. Původní zákristie se změnila v sociální zařízení. „Hodnota této přístavby činila milion a půl korun a byla zaplacená z darů věřících,“ oznámil ve zpravodaji kněz Marek Kardaczyński.

Další větší opravy jsou z let 2009 a 2010. Dělníci měli práci s dřevěnými krovy, výměnou střešní krytiny a dalšími zednickými a klempířskými zásahy. Celkové náklady na opravu činily asi tři miliony. Oprava byla placená převážně z darů věřících.

 

KAM na opravu velkopavlovického kostela Nanebevzetí Panny Marie PŘISPĚT?

Lidé mohou posílat peníze na bankovní účet kostela 19-1381746379/0800.
Jde o přísně účelový účet zřízený pouze ke shromažďování a výdeji peněz na opravu kostela.


 

Autor: Lukáš Ivánek * ROVNOST, Břeclavský deník


 

Více informací a zajímavosti o historii a současnosti velkopavlovického kostela
Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích naleznete * po kliknutí ZDE

 

 

 


03-03-2015-BK