Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na obzoru je nová rozhledna

Rozhledny se na Břeclavsku rostou jedna za druhou. Další rozhledna v regionu je těsně před dokončením. Ta je sice v katastru jedné obce, ale podíl na jejím vzniku mají tři sousedící vesnice.

Vyhlídkové šílenství tak pokračuje. Věže, ze kterých je vidět široko daleko, jsou turistům k dispozici v Bořeticích, Starovičkách, Velkých Pavlovicích, Boleradicích, Hustopečích a za pár týdnů i v Přítlukách. Podle slov starosty Přítluk Stanislava Ludvíka má být rozhledna dokončená do konce května. Její slavnostní otevření plánují na 5. července.

 Stříšku dosadil na vrchol konstrukce ze dřeva a ocele minulý čtvrtek jeřáb. Rozhledna „u majáku“ je vysoká dvaadvacet metrů, lidé se z nové rozhledny budou dívat z výšky maximálně dvaadvaceti metrů.

Z vyhlídky na kopci, který ční 292 metrů nad mořem, je při dobré viditelnosti nádherný pohled na Pálavu, novomlýnské nádrže, na druhé straně je zase vidět Rakousko s Alpami.

 

Fotogalerii rozhledny "u majáku" otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

16-05-2012 PV