Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na kolech bylo krásně

Přátelé country využili včera krásného počasí druhého svátečního dne a zorganizovali si výpravu na kolech k soutoku Dyje a Moravy. Auty jsme se přepravili do Břeclavi, odkud jsme už na vlastní pohon pokračovali kolem zámečku Pohansko po hraničních "signálkách" k samotnému soutoku.  Zámeček Pohansko sám svádí ke krátkému zastavení, odpočinku a taky trošce občerstvení, protože pak cestou k Soutoku potkáte jenom další unavené tuuristy či cykloturisty.
Místo, kde se stéká Morava a Dyje má v sobě zvláštní kouzlo. Nejenom že se zde scházejí hranice České, Slovenské republiky a Rakouska, ale návštěvníci si zde mohou připadat téměř jako v Benátkách.
Cestu zpátky jsme si zpestřili zajížďkou kolem zámečku Lány. Ačkoliv není příliš známý, také on patřil k lichtensteinským správním budovám.
V Břeclavi se naše cesty rozdělily. Část kamarádů odjela zpět domů auty a trénovanější zbytek pokračoval na kolech až do Pavlovic. Na svých tachometrech doma naměřili 61 km.

Jana Vondrová

Fotogalerii z cyklovýletu otevřete kiknutím na obrázek...

 

 

07-07-2011 RD