Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na kole za Napoleonem i přes Velké Pavlovice

Přes Mikroregion Hustopečsko, s významnou zastávkou ve městě Velké Pavlovice, vede nově značená cyklotrasa. Ta spojuje Lednicko-valtický areál se Slavkovským bojištěm. Je dlouhá šedesát osm kilometrů, startuje v Ladné a celkem zahrnuje šestnáct obcí.

Realizaci dvouetapového projektu zastřešil Mikroregion Hustopečsko. „Nejdříve jsme řešili studii. Naplánovali jsme, kudy trasa povede, která města a obce se do ní zapojí. Potom přišla řada na konkrétní značení v terénu,“ uvedla tajemnice Mikroregionu Hustopečsko Radka Raflová. Finančně značení trasy podpořil Jihomoravský kraj.

Cyklotrasa propojuje několik regionů, které ukazují své zajímavosti. „Každý ten region nabízí trošku něco jiného, i když všechny mají něco podobného. Spojuje je samozřejmě vinařství a také historie spojená s Napoleonem,“ doplnila Raflová.

Trasa vede přes šest obcí z okolí Hustopečí. Jsou to Velké Pavlovice, Kobylí, Bořetice, Klobouky, Brumovice a Borkovany. „Já jsem velmi ráda, že to vede přes těchto šest obcí, které možná dodnes byly neprávem opomíjeny v turistickém ruchu. A přitom jsou to obce, které jsou z krajinného hlediska v té nejzajímavější části našeho mikroregionu. Je to taková ta lesnatější a kopcovitější část, kde se nabízí nádherné výhledy,“ dodala Raflová.

Pokud Jihomoravský kraj podpoří i navazující projekt, získá cyklotrasa i posezení a informační tabule o nejhezčích místech.

Video Hustopečské televize
LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL A SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ PROPOJILA CYKLOSTEZKA
* otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: www.hustopece.cz / Foto: Archiv města Hustopeče / 30.8.2017