Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na kole po KRAJI ANDRÉ letos již po páté a opět nově!

Již tuto sobotu mají všichni příznivci pohodové cykloturistiky možnost zúčastnit se oblíbené sportovní a zároveň i vinné akce EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2010 (pozvánka ZDE). V letošním roce je expedice plná zajímavých novinek – nejdůležitější z nich je prodloužení trasy na dvojnásobek délky. Nyní si dáte skutečně do těla! Dvacet kilometrů nám bylo málo, tak vám letos naservírujeme trasu čtyřicetikilometrovou s projížďkou devíti obcemi.

 

V rámci bohatého doprovodného programu bude možnost navštívit prostory Šlechtitelské stanice vinařské, a. s. ve Velkých Pavlovicích. Zeptali jsme se pana Mgr. Luboše Vintra, předsedy představenstva ŠSV, co si pro vás zajímavého připravili…

"Všichni, kteří zavítají do naší vinařské firmy, budou srdečně přivítáni a pozváni k prohlídce unikátních historických ležáckých vinných sklepů, kde osvědčenou letitou technologií dozrávají v dřevěných sudech naše vína.

Samozřejmostí bude i ochutnávka různých ročníků vín odrůdy André, jejíž kolébkou je právě Šlechtitelská stanice vinařská. André bylo vyšlechtěno Ing. Jaroslavem Horákem právě zde a to náročným křížením odrůd Frankovka x Svatovavřinecké. Do Listiny povolených odrůd bylo André oficiálně zapsáno v roce 1980 pod názvem Christian Carl André. Takže letos slaví kulaté třicetiny.

Hrozny odrůdy André naší firmy dozrávají více než tři desítky let na vinicích vysazených na jižních svazích za ŠSV, které jsou nejteplejším místem v celé České republice s průměrnou roční teplotou 11°C. Dodnes je zde André pěstováno na původních nejstarších keřích čítajících až 37 let."

 

A to je určitě mnoho důvodu se u nás zastavit a ochutnávat.
Přijďte, Šlechtitelská stanice se na vás těší!

www.slechtitelka.cz

 

Foto © 2008 František Kobsa

 

 

Mediální partneři:

 

22-06-2010-BK