Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na jaro se hráči Velkých Pavlovic připravují i ve vinohradech

Napsali o nás; Břeclavský deník - 17. 2. 2022Závěr podzimu se pro ně nesl ve znamení soubojů s týmy ze špice tabulky. A přestože fotbalisté Velkých Pavlovic nakonec v posledních třech kolech proti druhému Veselí nad Moravou, vedoucí Lednici ani čtvrté rezervě Vyškova nebodovali, ukázali, že pomýšlejí na víc než aktuální osmou příčku B skupiny I. A třídy. „Jsem velmi spokojený s herním projevem mužstva, s postavením v tabulce ale ne. To je pro mě zklamání. Máme v kádru spoustu mladých kluků, kteří ještě potřebují nabrat zkušenosti. Do budoucna bude tým výborný,“ říká trenér Milan Hoffmann.

Právě zkušenosti rozhodovaly v závěrečných podzimních duelech. Třeba v domácím utkání proti Veselí nad Moravou dokázali hráči Slavoje otočit z 0:2 na 3:2. V poslední desetiminutovce ale vedení ztratili a nakonec kousali porážku 3:5. Na hřišti Lednice zase srovnali stav z 0:2 na 2:2, následovaly ale dva zásahy soupeře a trpký návrat domů. „Měli jsme dobře našlápnuto, ale zápasy jsme kvůli nevyzrálosti a naivitě ztratili. Snažíme se hrát otevřený fotbal a někdy na to doplácíme,“ přibližuje lodivod Velkých Pavlovic.

Podle něj musí hráči zapracovat i na střelecké produktivitě. „Dali jsme sice čtyřiatřicet branek, ale mohlo jich být o dost víc. Neproměňujeme vyložené šance. Kdyby se nám to dařilo, jsme v tabulce úplně někde jinde. Zmíním třeba duel s Veselím. Za stavu 3:2 šel Erik Burac sám na gólmana. Nedal a vzápětí soupeř proměnil tři příležitosti a otočil na 3:5. Kdybychom šanci využili, můžeme urvat vítězství,“ mrzí Hoffmanna.

Právě dvacetiletý Burac je s devíti góly druhým nejlepším střelcem mužstva. Ještě o dva zásahy víc zapsal o deset let starší Tomáš Pálka. „Erika si vytáhli na testy do druholigového Vyškova, ale odehraje v divizním Lanžhotu. Z toho mám obrovskou radost, je to pro nás dobrá vizitka,“ těší velkopavlovického kouče.

Kromě autora devíti branek na jaře pravděpodobně přijde i o sedmigólového Zdeňka Otáhala. „Ten by se měl vrátit do béčka Líšně. Uvidíme, jak to dopadne. Tyto odchody pro nás budou citelné, ale věřím, že se s nimi vypořádáme. Pokusíme se kluky nahradit z vlastních zdrojů, kvalitní útočníci jsou nedostatkové zboží,“ popisuje Hoffmann, který před příchodem do Velkých Pavlovic vedl divizní Břeclav.

Posily naopak klub získal mezi tři tyče. Z Ráječka přišel Karel Němeček, z Hustopečí pak Dominik Jochman. „Kluci se poperou o post brankářské jedničky, ani jeden z nich nemá nic jistého,“ vysvětluje zkušený stratég.¨

Mužstvo zahájilo přípravu 10. ledna. Přichystal hráčům pořádnou dřinu? „Musím se přiznat, že ano. Doteď jsme jeli objem a pomalu přecházíme na hřiště s míčem. Ale co si budeme vykládat, kluci běhali i mezi vinohrady,“ směje se Hoffmann.

V prvním přípravnému utkání padli 2:4 s Troubelicemi a v sobotu porazili na umělé trávě v Hodoníne mužstvo Šardic 3:2. V nadcházejících týdnech poměří síly s dalšími soupeři. Mezi nimi jsou například Medlánky, Slovan Brno nebo Krumvíř. „Chtěli jsme víc zápasů proti týmům z nejvyšší krajské soutěže, což nakonec nedopadlo. Přesto jsme se domluvili s velmi kvalitními soupeři,“ pochvaluje si trenér klubu z Břeclavska.

Jaký je cíl pro druhou polovinu soutěžního ročníku? „S ohledem na zmíněné odchody je to především stabilizovat kádr do další sezony, ve které bychom rádi hráli o vyšší příčky. Dlouhodobý cíl pak zůstává stejný. Chceme bojovat o postup do krajského přeboru,“ dodává.

Zdroj: https://breclavsky.denik.cz / Autor: Markéta Weinlichová / 17.2.2022