Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na hřišti za kostelem je nová dopadová plocha

Dětské hřiště? Téma, na které lze napsat snad i diplomovou práci. V devadesátých a osmdesátých letech se pravděpodobně žádná bezpečnost na dětských hřištích neřešila. 

Usuzuji tak dle konstrukcí herních prvků, které jsem jako dítě prolézal na dovolených. Tu a tam byla ostrá hrana od upadlého sváru, na sedačkách od houpaček občas vykukovala tříska (pokud tam vůbec nějaká sedačka byla) a vlastně to nej byla pneumatika zavěšená na stromě. Dopadové plochy? No řekněme… vyšlapaná tráva, tedy hlína. V místech, kde šlapat nebylo možné rostla lebeda nebo byliny. Tedy pampelišky a kopřivy.

Obnova dopadové plochy na hřišti za kostelem se řešila několik měsíců. Písek byl zamítnut, kůra nebo mulč také. V úvahu tak připadala gumová dlažba nebo kamínky. Radní se dohodli, že investují do gumové dlažby, ovšem - kdyby se dělala pouze a jen pod herními prvky, došla by na mnoho desítek, ne-li set tisíc korun. Hrubým odhadem byly náklady spočítány na 1.000 Kč/m² plus práce a obrubníky, aby se dlažba nerozjížděla. A hlavně, …mezi gumovou dlažbou by byla stále tráva, čili vyšlapaná hlína, která by prášila při suchu a větru, po dešti by byla blátivá. Stanovisko se tedy přehodnotilo a na základě referencí rodičů i starostů se část hlíny odbagrovalo a nevozily se říční kamínky. Tak snad se, doufáme, dílo podařilo.

Starost nám budou dělat snad jen květy a listí, ale ty by měly jít vyfoukávat vysavačem. 

Služby města * Na hřišti za kostelem je nová dopadová plocha

Text a foto: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 17.6.2019