Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na Ekocentru Trkmanka vítali JARO, přiťukli mu BIO vínem

Nejen nás rychlý a brzký příchod letošního jara překvapil. I přesto jsme zůstali věrni původním plánům a přivítali jsme jaro na Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích celodenní akcí s koncipovaným programem v sobotu 5. dubna 2014.

Nejdříve jsme slavnostní fanfárou žesťového kvintetu ze ZUŠ Velké Pavlovice zahájili vernisáž výstavy výtvarných prací dětí soutěže na téma „Náš život na vesnici, na poli, na vinici“. Součástí vernisáže bylo oficiální vyhlášení vítězů soutěže a předání diplomů a cen oceněným výtvarníkům (máte-li zájem, výsledkovou listinu * ke stažení ZDE).

Pro účastníky akce PROBOUZENÍ JARA byl připraven celodenní různorodý program. Nechyběla ochutnávka bylinkových čajů společnosti Sonnentor Čejkovice, možnost ochutnání a porovnání smažených brambůrek z BIO brambor a klasických brambor, soukromý prodejce nabízel k ochutnání a prodeji masné výrobky z vepřového masa a ze zvěřiny a chuťově zajímavé borůvkové víno.

Celým dnem se prolínala odborná degustace BIO vín řízená panem Bc. Jaroslavem Suským. K hodnocení byly připraveny vzorky BIO vín od Ing. Josefa Abrleho z Pavlova, Jaroslava Drmoly z Bavor, Vinselektu Michlovský a.s. Rakvice, Vinného sklepa Eden Vlastimila Peřiny z Lednice a Karla Války z Nosislavy. Odborná řízená degustace byla podpořena Vinařským fondem a Vína z Moravy, vína z Čech.

Společnost Seva Seed nabízela za akční cenu semínka květin a zeleniny, Keramika Spiříková dekorativní keramiku s velikonoční tématikou, nechyběl ani prodej ručně vyráběných šperků a šátků.

V rukodělných dílničkách byli připraveny dvě šikovné paní. Paní Pavelková z Velkých Pavlovic nabízela krásné a chuťově vynikající velikonoční perníčky a navíc poradila a pomohla všem zájemcům s technikou zdobení. Paní Nádeníčková nabízela k prodeji nádherné velikonoční kraslice – slepičí, kachní, husí i pštrosí vejce zdobené typickou borkovanskou technikou, tzv. gravírováním. Borkovanské kraslice jsou známým a stále živým prvkem lidových tradic. Malým i velkým zájemcům pomohla vyzkoušet si zdobení kraslic technikou vyškrabování.

Pro zájemce byly připraveny přednášky o BIO bylinkách z ekologického hospodářství CHKO Pálava, školení na vinařské téma zejména pro místní vinaře.

Závěr celého dne se nesl v divadelním duchu. Divadelní soubor Škrpálek při místním Gymnáziu Velké Pavlovice se představil se svým úspěšným představením z Kytice.

Klasické občerstvení cigára z udírny, pivo a malinovka bylo doplněno o vlastnoručně upečené velkopavlovické tvarohové a povidlové koláčky.

I když počasí spíše nepřálo a vypadalo vyloženě aprílově a akce se konala letos poprvé, našli si k nám cestu malí i velcí návštěvníci. Už nyní se velmi těšíme se na setkání se všemi při dalších akcích pořádaných na našem ekocentru.

 

Tým Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice


 

FOTOGALERIE

I. * PROBOUZENÍ JARA na Ekocentru Trkmanka & Vernisáž výstavy dětských obrázků
"Na zahradě, na poli, na vinici" * otevřete kliknutím ZDE

II. * PROBOUZENÍ JARA na Ekocentru Trkmanka & Vernisáž výstavy dětských obrázků
"Na zahradě, na poli, na vinici" * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Radek Nesvadba

 

 

 

07-04-2014-BK