Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na Ekocentru Trkmanka se představí MUŽ TŘÍ TVÁŘÍ

Napsali o nás * Břeclavský deník, 7.1.2014 – Aconcagua alpským stylem aneb hudebník a fotograf na střeše Ameriky. Tak zní název přednášky Viléma Veverky, která otevře jeho výstavu fotografií. Pětatřicetiletý muž je jedním z uznávaných českých hobojistů současnosti, horolezcem a fotografem v jedné osobě. Ve čtvrtek má vernisáž v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

„Výstavu Muž tří tváří zahájí přednáška v pět hodin odpoledne. Autor představí sovou cestu na střechu Ameriky. Třicet jeho fotografií si zájemci mohou prohlédnout až do 24. ledna,“ pozvala vedoucí Ekocentra Trkmanka Zita Dvořáková.

Veverka je jedním z nejrespektovanějších českých hobojistů. Po absolvování Akademie múzických umění v Praze navštěvoval kurzy významného francouzského hobojisty Jean-Louis Capezzaliho. Zásadní impuls v jeho uměleckém rozvoji přineslo účinkování v Gustav Mahler Jugendorchester a dvouleté účinkování v proslulé Berlínské filharmonii. Dalších podnětů se mu dostalo od špičkových zahraničních hobojistů.

Uspěl v Japonsku

Nastoupená cesta vyvrcholila triumfem v jedné z nejprestižnějších hobojových soutěží – Tokyo (Sony Music Foundation) před deseti lety.

Jako sólista Veverka vystupuje s významnými českými a zahraničními orchestry. Nahrál a v českých premiérách provedl řadu náročných skladeb druhé ploviny minulého století včetně koncertu Marka Kopelenta A few Minutek with an Oboist.

Je sólistou Filharmonie Brno a oficiálním hráčem výrobce hudebních nástrojů Buffet-Crampon France.

(sp) – Břeclavský deník


 

Pozvánka na vernisáž výstavy MUŽ TŘÍ TVÁŘÍ * otevřete kliknutím ZDE

 

 

Více o Vilému Veverkovi * www.vilemveverka.cz

 

 

07-01-2014-BK