Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na dveře studentský pokojů zaklepala MATURITA

Pro studenty čtvrtého ročníku čtyřletého a studenty osmého ročníku osmiletého studia Gymnázia Velké Pavlovice začala dne 7. dubna 2009 první část maturitní zkoušky, která byla věnována slohové písemné práci z českého jazyka.

Na tvářích studentů byla znát nervozita, která se zadáním témat postupně z prostředí tříd vyprchala. Důvod ke zbytečnému stresu nebyl. O slohu, narozdíl od jiných částí maturitní zkoušky, se nemůže říct, že se nedostatečně připravovali. Tady se není nač připravovat, sloh psát buďto umíte, nebo ne.

Ze čtyř témat si studenti mohli zvolit esej se zaměřením na politickou situaci v současném světě, úvahu nad současnými globálními problémy lidstva nebo mohli psát dopis oblíbené literární postavě a někteří volili pro svou písemnou maturitní práci volný slohový útvar o významu vzdělání pro jednotlivce a celou společnost. Převážná většina studentů naší školy zpracovávala písemnou práci s tématikou globálních problémů lidstva.

Po čtyřech hodinách usilovné práce odcházeli „maturanti“ s nadějí, že první krůček k maturitě mají hotov a ta těžší část je čeká v druhém květnovém týdnu a to už půjde do tuhého...

PaedDr.Kropáč Vlastimil, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice

 

Maturantky Alena Jersáková a Simona Klašková
píší první část své zkoušky z dospělosti ...

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

07-04-2009