Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na dovolenou a na prázdniny

Městská knihovna Velké Pavlovice přidávala do svého knižního fondu žhavé letní novinky v červnu tentokrát postupně během celého měsíce. Jako každý rok jsou to knížky určené především pro prázdninovou relaxaci a odpočinek na dovolené. V tomto týdnu k nim přidáváme knihy z brněnského nakladatelství MOBA – především detektivní a historické romány. Čtenáři se dočkali také nejnovějších knih Vlastimila Vondrušky.

Ve spolupráci se základní školou jsme doplnili knihy, které jsou doporučenou četbou pro mladší žáky na 1. stupni, především českých autorek a autorů Ivany Peroutkové, Martiny Drijverové, Jana Vodňanského. Jiřího Žáčka či Aleny Kastnerové. Starším dětem nabízíme na prázdniny témata fantasy, sci-fi, dětské detektivky, cestopisy i tipy na výlety.

Dospělí čtenáři si mohou vybrat z téměř 7 desítek knih nejrůznějších žánrů. Mohou si přečíst novinky svých nejoblíbenějších autorů Aleny Jakoubkové, Anny Březinové, Táni Kubátové, Nadi Horákové, Věry Fojtové, Magdy Váňové, Hany Whitton, Karla Cubecy, Nory Robertsové, Patricie Cornwellové, Jo Nesboeho, Jamese Pettersona M. H. Clarkové a mnoha dalších.

Milovníkům detektivních thrillerů doporučujeme novou irskou autorku Tanu Frenchovou, která je pro české čtenáře nepochybně objevem roku.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice

 

 

21-06-2013 PV