Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na deštivý konec srpna vyzrajete jedině s knihou

Ani druhý měsíc prázdnin naše Městská knihovna nezahálela a pořídila pro své čtenáře letní novinky z nakladatelství.

Z českých luhů a hájů rozhodně vybočuje kniha Vesny Evans Sametový domov, při jejímž čtení nelze nevidět paralelu z válkou na Ukrajině. Děj knihy je založený na vlastní zkušenosti autorky,  která jako jedenáctiletá uprchla s rodiči z válečného Sarajeva. Kniha, kterou by si měl přečíst každý….
Velmi oblíbenou českou autorkou se stává Dagmar Digma Čechová, která vydala dvě nové knihy Co když žádné zítra nebude a Nesejdeš z cesty.

Za zmínku rozhodně stojí také romány Vzdělaná od Tary Westoverové či Nejsem jako džbán od Violy Ardone. Pro milovníky krimi a thrillerů jsme nakoupili novinku Šedý muž, Prasklina od Sharon J. Boltonové, Říkejte mi Win, Sladká pomsta či Příliš tiché lesy. Nechybí ani novinky od Lindy Castillo Zpřetrhaná pouta či Shari Lapeny – Nepříliš šťastná rodina.
Naučnou literaturu rozšířily knihy Volodymyr Zelenskyj – Muž, který píše dějiny od ukrajinského novináře, Umění být zdráv od Jana Vojáčka či fotografická publikace o Izraeli.

Nejmenší i trochu větší dětské čtenáře doufejme potěší tituly jako Gang odvážných: Ztraceni ve vlnách, Ela v zemi trollů, Kamarád pro medvěda, Velké čištění zubů či komiks Hubert & Hugo známý ze Čtyřlístku.

Všechny nové tituly si můžete prohlédnout v seznamu ZDE nebo ve fotogalerii.

Městská knihovna * Letní knižní novinky na konec prázdnin - srpen 2022

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / 23.8.2022