Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na AWC Vienna uspěli i velkopavlovičtí vinaři

Moravským a českým vinařům se jako v předchozích ročnících zadařilo na prestižní světové soutěži vín AWC Vienna. Letos si z jejího již 18. ročníku odvážejí úctyhodných 293 medailí a k tomu ještě 108 Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Z celkového počtu 428 přihlášených moravských a českých vín bylo oceněno 75 vín zlatými a 218 stříbrnými medailemi, 108 vín ještě obdrželo Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Nejúspěšnějším se letos stalo vinařství Vinselekt Michlovský, které utržilo hned 24 medailí, z toho 7 zlatých a 17 stříbrných. Na pomyslném druhém místě se umístilo vinařství Vinofol se 6 zlatými a 1 stříbrnou medailí. Po čtyřech zlatých si ještě odvážejí ANNOVINO - vinařství Lednice a vinařství Štěpán Maňák.

Na medailové úspěchy jsme si za poslední ročníky AWC Vienna už poměrně zvykli, nicméně úspěch ve formě některého z ocenění pro 401 z 428 přihlášených vín z České republiky znamená přeci jen něco více. Tato mezinárodní soutěž vín přináší zajímavé srovnání úrovně středoevropských vín a letošní ročník jednoznačně ukázal, že ta moravská patří v regionu mezi ta vůbec nejlepší,“ komentoval úspěch vinařů Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 12 525 vín od 1 641 producentů ze 44 zemí z celého světa. 

Přehled oceněných vín * ke stažení ZDE

Z velkopavlovických vinařů slaví úspěchy Vinařství Turek & Šiška, Arte Vini, Vinařství V&M Zborovský.

Zdroj: www.vinazmoravyvinazcech.cz / 21.9.2021