Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na André kouzlil mistr kuchyně Kukurin s mořským vlkem

Napsali o nás * Břeclavský deník; 11.4.2016 – Jak chutná chorvatská kuchyně? Mistr oboru Nenad Kukurin bez otálení odpověděl, že důraz je především v přírodních chutích. „Jídla jsou kvůli tomu tepelně upravovaná jen krátce," sdělil Kukurin, kuchař a majitel restaurace z chorvatského města Kastva.

O víkendu přijel do Velkých Pavlovic, kde předváděl svůj um v penzionu André. „Hodně využíváme bylinky jako rozmarýn nebo medvědí česnek. Chorvatská kuchyně je jedna z nejzdravějších na světě. Téměř ve všem je olivový olej, jíme hodně ryb a mořské plody," říkal Kukurin zatímco připravoval pětichodové menu.

Společně s kolegou mu pod rukama vznikal například tatarák z mořského vlka nebo dýňové domácí noky s krevetami, divokým chřestem a cherry rajčaty.

V Chorvatsku známá kuchařská tvář přijela na pozvání majitele penzionu provázaného se Šlechtitelskou stanicí vinařskou Vladimírem Poliakem.

Jídla z přímořského státu se v jídelníčku sice neobjeví na stálo, částečně se k některým vrátí v letních měsících. Přednost dostanou ryby, saláty nebo sýry. „Spousta Čechů jezdí do Chorvatska na dovolenou. V jídle, které se podává v turistických oblastech a kuchyní více vzdálenější od pobřeží je ale rozdíl," zmínil provozní penzionu Roman Malinka.

Chorvatské pokrmy lze podle něj lehce pojit s víny – ideálně pak s odrůdami Malvasia či Merlot.

Penzion ve Velkých Pavlovicích není jediný, kde na Břeclavsku sází na jižanskou kuchyni. Před rokem a půl se 
k italským receptům přiklonil například břeclavská Port restaurant.

 

Autor: Lukáš Ivánek, Rovnost - Břeclavský deník


 

Kuchař Nenad Kukurin vařil ve velkopavlovickém penzionu André

 

Foto © 2016 Lukáš Ivánek, Břeclavský deník

 

 


11-04-2016-BK