Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Myslivci hodnotili uplynulý rok

V neděli 2. března se konala výroční členská schůze Myslivecké jednoty Velké Pavlovice. Myslivci především zhodnotili uplynulý rok: množství odpracovaných brigádnických hodin, pořádané akce a jejich úspěšnost, schválili a podrobně probrali plán akcí na rok 2014. V uplynulém roce 48 členů MJ Velké Pavlovice odpracovalo 2047 brigádnických hodin.

V roce 2013 myslivci pořádali tradiční a zaběhlé akce, o které je zájem i z nemyslivecké veřejnosti. V lednu pořádali pod záštitou města Velké Pavlovice ples, zjara uklidili okolí myslivny, v červnu pořádali pro děti akci Po stopách pytláka Floriána a pro střelce střelby na loveckém kole O pohár města Velké Pavlovice a v říjnu pak Svatohubertskou mši.

Stále se snižující stavy drobné zvěře trápí nejen myslivce. Z tohoto důvodu již několik let po sobě zrušili téměř všechny hony a nyní řeší, jak zvýšit alespoň stavy bažantů. Kromě nákupu bažantích slepic by stavy drobné zvěře (bažantů a zajíců) mohli pomoci zvýšit i drobní zemědělci a vinaři rozumným používáním pesticidů a herbicidů.

Bronislav Procinger

 

Členové MJ Velké Pavlovice na výroční členské schůzi

 

Foto © 2014 Bronislav Procinger

 

03-03-2014 PV