Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"My Tři králové jdeme k vám..."

S písní na rtu, pokladničkou na krku, ale především s dobrým úmyslem v srdci procházeli od pátku až do neděle ulicemi Velkých Pavlovic Tři králové. Přesněji řečeno několik skupinek dětí převlečených do šatů charakteristických pro tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara. Jako malí koledníčci zvonili dveře od dveří, se zlatými korunami na hlavách a někteří i s umouněnými tvářemi od uhlíků, prosili o finanční dary pro potřebné.

Zodpovědná dospělá osoba tvořící doprovod tyto peníze schraňovala do zapečetěné pokladničky s logem Charity. Lidé byli povětšinou štědří a neváhali přispět nejen samotnými penězi, ale také tu a tam dětem nějakou sladkostí, ovocem či čajem na zahřátí. Pokladničky se rychle plnily a tak předpokládáme, že právě díky občanům našeho městečka bude opět konto Charity o něco tučnější.

Jakmile budou na Městském úřadě ve Velkých Pavlovicích pokladničky oficiálně odpečetěny a výtěžek sečten, budeme vás ihned o konečné částce informovat.

 

Všem, kteří v rámci již dvanáctého ročníku Tříkrálové sbírky přispěli, velmi děkujeme!

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z Tříkrálové sbírky ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

 

08-01-2012-BK