Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Multižánrové slavnosti Vinobraní odstartoval HRADIŠŤAN

Navzdory nic dobrého věstícímu celodennímu dešti a temně zatažené obloze byly v pátek podvečer dne 4. září 2009 zahájeny ve Velkých Pavlovicích znovu obnovené slavnosti VELKOPALOVICKÉHO VINOBRANÍ.

První akcí bohatého programu byla vernisáž výstavy účastníků letní výtvarné dílny z Velkých Pavlovic a slovenské Senice s názvem ROZHLÉDNI SE A POZNÁVEJ na radnici města. Vernisáž všechny přítomné příjemně naladila k dalším připraveným kulturním počinům a nakonec, i počasí se umoudřilo a déšť konečně ustal. Na nebi plném červánků se objevila obrovská všemi barvami hýřící duha, jejíž náhlou existenci si pořadatelé s úlevou vyložili jako příslib vydařeného zbytku pátku i celé soboty.

Hlavní páteční program se odehrál na scéně I – za sokolovnou. Údem osmé hodiny večerní zde začal dlouho očekávaný koncert oblíbené cimbálové muziky HRADIŠŤAN v čele s Jiřím PAVLICOU. Následovali neméně oblíbení velkopalovičtí zpěváci z mužáckého PRESÚZNÍHO SBORU a poté stále vyhledávanější velkopavlovická netradiční cimbálovka St MEDICIMBAL Romana VEVERKY. Přestože ještě několik málo minut před zazněním prvních tónů nepříjemně pršelo, byl plac za sokolovnou plný do posledního místečka. Tato skutečnost mluví za vše – zajímavý program nedokázaly zhatit ani nízké teploty, ani dešťová sprška.

Vinobraní zavítalo také do prostor barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie. V podvečer zde byla sloužena mše svatá, kdy si mohli všichni příchozí prohlédnout krásnou a velmi zajímavou výzdobu kostela. Oltáříky jsou jako poděkování symbolicky ozdobeny plody z letošní úrody. Pokud Vám tato informace unikla a měli byste zájem kostel navštívit, máte možnost i v sobotu 5.září 2009, kdy bude kostel celý den otevřen veřejnosti.

 

PROGAM Velkopavlovického vinobraní 2009 otevřete po kliknutí ZDE.

 

Fotogalerii pana Milána Pecky z pátečního koncetu
si můžete prohlédnout po kliknutí na obrázek...

 

Foto © 2009 Milán Pecka

 

04-09-2009