Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Multižánrová JARNÍ ŠLAPKA rozjela novou cykloturistickou sezónu roku 2014 koncertem zážitků

Zcela netradičně a za hojné účasti široké veřejnosti byla ve Velkých Pavlovicích v sobotu dne 5. dubna 2014 zahájena nová cykloturistická sezóna, v rámci už šestého ročníku stále oblíbenější akce JARNÍ ŠLAPKA. Stalo se tak na den stejně, kdy se v celé naší zemi poprvé oficiálně otevřely návštěvníkům brány všech hradů, zámků a spousty dalších sezónních turistických cílů. Velkopavlovičtí nezůstali pozadu, naopak! Pojali tento den navýsost multižánrově.

Zatavený čas…

Hned začátek celodenní akce se vymykal zaběhnutým scénářům. Úvodní bod patřil naprosto neobvykle kultuře a fotografii. Na radnici byla vernisáží zahájena výstava fotografií velkopavlovických a senických autorů s názvem „Zastavený čas“. Zájem o ni předčil veškerá očekávání a tak výstavní sál velkopavlovické radnice doslova praskal ve švech. Přítomné osazenstvo zde přivítala a odstartovala tím den plný zážitků hlavní organizátorka výstavy paní knihovnice Mgr. Dana Růžičková, která spolu s panem starostou Ing. Pavlem Procházkou všechny pozvala nejen k prohlídce nádherných takřka profesionálních snímků, ale také k následné „Expedici za kapkou vody“.

Expedice za kapkou vody…

Právě v souladu s tímto výstižným podtitulem se nesl celý bohatý program letošní Jarní Šlapky. Putující se protentokrát ve valné většině vypravili na krátkou procházku po městě a okolí pěšky. První zastávkou jim bylo nedávno vybudované Biocentrum Zahájka. Zde byla pro všechny připravena zajímavá a poutavá osvětová přednáška o potřebě znovuobnovování mokřadů, o nezastupitelném významu přirozených ekosystémů v krajině, o hojné a druhově rozmanité fauně, která tu našla svůj nový domov a výborně se jí daří, o nekonečné plejádě zde vegetujících rostlin, to vše v podání odborníka na slovo vzatého, pana Petra Berky, pracovníka Odboru životního prostředí Městského úřadu v Hustopečích.

Za poledního vyzvánění u zámeckého rybníka…

Sportovně naladění, ale i méně zdatní se pak pospolu a hlavně pohodovým krokem vydali po proudu říčky Trkmanky až k zámeckému rybníku, k rybářské baště. Tady je čekalo v čase poledním obědové občerstvení, živá hudba, pro děti soutěže a hlavně rybáři. Ti rozžhavili gril a připravili skvělé pstruhy na másle, pikantní grilované klobásy, velkopavlovičtí Sokolové nabízeli jako jeden šik v nových slušivých červených tričkách vyhlášený gulášek, vynikající zelňačku, zlatavé pivo teklo proudem a i nějaké to nealko se pro nejmenší drobotinu našlo.

K dobrému chutnání vyhrávala spokojeným strávníkům místní country skupina Colorado a kdo měl pohybový deficit a notnou dávku nezbytné kuráže k tomu, třeba jako členové taneční skupiny Přátelé country, mohl si i zatančit.

Kdo si hraje, nezlobí…

Také o děti bylo velmi dobře postaráno. Měly mimořádnou příležitost proklepnout se prostřednictvím zábavného kvízu ve znalostech, které musí perfektně ovládat jejich vrstevníci, pokud se účastní rybářské soutěže Zlatá udice. Navíc si vyzkoušely několik disciplín netradičního sportovního odvětví - rybolovné techniky, to vše za odborného dohledu manželů Jirky a Míši Šulových. A samozřejmě neodešly s prázdnou. Za své výkony byly odměněny sladkostmi a krásnými věcnými cenami věnovanými Městem Velké Pavlovice. 

Zábava na každém kroku, od rána až do hluboké noci…

Jak bylo již v začátku zmíněno, Jarní Šlapka roku 2014 byla pojata jako celodenní akce pro každého. Proto byla do jejího programu zahrnuta spousta dalších neméně atraktivních a lákavých přidružených akcí.

Hned vedle na Ekocentru Trkmanka probíhala prodejní výstava „Probouzení jara“ a zároveň zde byla vernisáží zahájena pro tento den již druhá výstava. V tomto případě šlo o obrázky dětské výtvarné soutěže s názvem „Náš život na zahradě, na poli, na vinici“. Na ekocentru byla pro návštěvníky exkluzivně připravena také degustace BIO vín a ve Vinných sklepech Františka Lotrinského pak odpolední ochutnávka vybraných vzorků vín. Pozdní odpoledne patřilo studentskému „Aprílesu“ a večer „Výstavě vín aneb O víně při víně“ pořádané spolkem místních vinařů Víno z Velkých Pavlovic a členy místní organice Českého zahrádkářského svazu. O všech těchto akcích Vás budeme postupně prostřednictvím dalších aktualit informovat.

Nyní máte možnost prohlédnout si bohatou fotogalerii z JARNÍ ŠLAPKY 2014 aneb EXPEDICE ZA KAPKOU VODY. Na další fotografie a příspěvky ze sobotního dne se můžete těšit během následujícího pracovního týdne.

 

Tak neváhejte a šlápněte do pedálů a nebo natáhněte boty na patu,
zašněrujte in-line brusle, oprašte své nordic walking hole a hurá do terénu.

Nová cykloturistická sezóna je tu!

Karolína Bártová


 

FOTOGALERIE

I. * Vernisáž výstavy fotografií ZASTAVENÝ ČAS * otevřete kliknutím ZDE

II. * JARNÍ ŠLAPKA 2014 * otevřete kliknutím ZDE

III. * JARNÍ ŠLAPKA 2014 * otevřete kliknutím ZDE

IV. * JARNÍ ŠLAPKA 2014 * otevřete kliknutím ZDE

V. * JARNÍ ŠLAPKA 2014 * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 

 

05-04-2014-BK