Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mrazivý vánoční jarmark

Již tradičně Město Velké Pavlovice uspořádalo o poslední adventní neděli na náměstí před radnicí vánoční jarmark. Na Zlatou neděli byla připravena spousta stánků se stylovým zbožím, svařené víno, zabijačkové pochoutky a krajová specialita - přesňáky z bramborového těsta. V kulturním programu vystoupily soubory z Velkých Pavlovic a hosté - chrámový sbor z Bořetic Deo gratias.

Dopoledne zazpívaly děti z MŠ, kterým za Sdružení JPK předal pan Karel Reichman sponzorský dar na nákup hraček. Suma byla věnována z dobrovolného vstupného z akcí, které Sdružení pořádalo pod rozhlednou Slunečná.

Poté následovalo posílání balónků s přáním Ježíškovi, na které se děti velmi těšily. Před obědem ještě vystoupili žáci ZŠ.

Děti se i s rodiči mohly zahřát a zároveň si vyrobit nějakou adventní ozdobu nebo drobný dárek pro své blízké v Ježíškově dílně, kterou v zasedací místnosti městského úřadu uspořádalo SVČ a místní organizace Orla.

V mrazivém počasí pak postupně následovala country kapela Colorado, studenti gymnázia, Deo gratias, smíšený  Presúzní sbor a dechovka ZUŠ s dívčím pěveckým sborem.

Občany města i všechny přítomné hosty pozdravil starosta města Ing. Pavel Procházka s přáním pěkných vánočních svátků a hodně zdraví v novém roce. Poděkoval všem organizátorům a účinkujícím, kteří navzdory silnému mrazu přispěli k pěkné vánoční atmosféře v našem městě.

Fotogalerri z vánočního jarmarku otevřete kliknutím na obrázek ...

Foto © 2009 Ing. Zdeněk Karber a Milán Pecka

21-12-2009