Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mrazivá PODZIMNÍ ŠLAPKA uzavřela úspěšnou turistickou sezónu roku 2011

Letos již po třetí měli příznivci turistiky, cykloturistiky, zdravého pohybu a pohodové mysli možnost oficiálně uzavřít turistickou sezónu ve Velkých Pavlovicích. Stejně jako oba předchozí ročníky se tak dělo v den státního svátku, 17. listopadu 2011, kdy si všichni občané České republiky již po dvaadvacáté připomněli sametovou revoluci v roce 1989 a zároveň i Den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii.

Dalo by se říci, že i program tak trochu koketoval se studenty, avšak se studenty velmi budoucími, kteří v těchto dnech navštěvují prozatím mateřskou školu. Ta velkopavlovická byla v rámci Dne otevřených dveří 17. listopadu otevřena veřejnosti, aby se podívali, jak byla budova vystavěná v roce 1979 letos v srpnu a září nově zrekonstruována. 

Celá akce začala úderem deváté hodiny ranní, kdy se všichni účastníci sešli právě v budově mateřské školy ve Velkých Pavlovicích, kterou si měli možnost prohlédnout, občerstvit se výtečnými buchtičkami a svařákem vlastní výroby. Zde byla také krátkým pozdravem starosty města Ing. Pavla Procházky PODZIMNÍ ŠLAPKA aneb uzavření turistické sezóny 2011 slavnostně zahájena. Přítomni byli dále místostarosta města Ing. Zdeněk Karber, ředitelka Mateřské školy Velké Pavlovice paní Jiřina Zigová a také pan Jan Herzán, který měl jako pracovník Služeb města Velké Pavlovice rekonstrukci školky na starost. Za náročnou práci bylo vysloveno panu Herzánovi obrovské poděkování. Zároveň pan starosta poděkoval rodičům a všem zaměstnancům školky za trpělivost a pochopení nelehké časově vypjaté situace, neboť školka byla opravována ve velmi krátkém období a bohužel i částečně začátkem školního roku. Vše se však nakonec zvládlo na jedničku a nyní nová krásná moderní školka slouží především spokojeným a šťastným dětem.

Dalším bodem programu byla exkurze do výrobních prostor a nově zrekonstruovaného vinného sklepa s posezením pro hosty v akciové společnosti Vinium Velké Pavlovice. Početné skupiny o takřka dvou stech hostech se ochotně ujala paní Ladislava Antálková, která se stala naprosto skvělou průvodkyní s poutavým a vyčerpávajícím výkladem. Dostat se přímo mezi výrobní linky bylo pro mnohé nejen úžasným zážitkem, ale také ojedinělou příležitostí. Exkurze do nitra závodu jsou pořádány zcela mimořádně. Na konci prohlídky byla připravena také krátká degustace několika vzorků vín z vlastní produkce a posezení v příjemném sklepení historické kvelbené vinárny.

Třetím bodem programu byla další vinařská exkurze, tentokrát do nové budovy Šlechtitelské stanice vinařské, a. s. manželů Poliakových, která byla otevřena na podzim letošního roku. Výrobní haly přímo zářily novotou, čistotou a svěžím moderním duchem. Ani zde nechyběla oblíbená vinná ochutnávka. Příjemnou hostitelkou se stala jako v minulých ročnících oblíbená paní Jitka Demingerová, která své milé úsměvy spolu se skleničkou výborného vína premiérově rozdávala za pultem moderní vinotéky a ne jako v minulých letech před starou budovou ŠSV.

Odtud bylo už jen pár kroků k rozhledně Slunečná. A kdo nebyl lenošný a nenechal se odradit mrazivým počasím zahalujícím okolní vinice do sněhobílé jinovatky, určitě nelitoval. Pod Slunečnou byl totiž pro mnohé připraven absolutní hřeb celého pohodového dne, kde nejedno mlsné gurmánské srdíčko v momentě roztálo. S otevřenou náručí a s obrovskými kotli bublajícího gulášku zde příchozí putující vítali členové velkopavlovické TJ. Sokol v čele s paní Ing. Janou Václavkovou. K mání byl zabíjačkový a vepřový gulášek, polévka a samozřejmě vřelý rudý svařák. Lepší tečku si nemohli účastníci letošní Podzimní šlapky přát!

Ačkoliv bylo počasí na 17. listopad spíše pozdně adventní či vánoční, akce se velmi vydařila. Hojná účast veřejnosti pořadatele překvapila, avšak nezaskočila. Všem beze zbytku se dostalo milého přivítání, všichni se zúčastnili všech tří exkurzí a na všechny se i teplého oběda pod Slunečnou dostalo.

 

Turistická sezóna roku 2011 byla ve Velkých Pavlovicích oficiálně uzavřena.
Nyní si pár týdnů pospí…, avšak pozor!!!
Dne 14. dubna roku 2012 bude opět, v rámci akce JARNÍ ŠLAPKA 2012, otevřena.

Již nyní jste všichni srdečně zváni!

 

Fotogalerie PODZIMNÍ ŠLAPKA 2011 * I. - otevření kliknutím ZDE
Fotogalerie PODZIMNÍ ŠLAPKA 2011 * II. - otevření kliknutím ZDE

 

 

Foto © 2011 Karolína Bártová

 

Autor příspěvku: Karolína Bártová, Turistické informační centrum Velké Pavlovice

 

17-11-2011-BK