Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mouka, těsto, váleček a je z toho perníček!

V neděli začíná advent, Mikuláš je za dveřmi a večerní ulice se díky očekávanému řádění čertů stávají den ode dne strašidelnějšími... Blížící se Vánoce začíná pomaloučku pociťovat každý z nás, natož děti! Ty vnímají tuto nezaměnitelnou kouzelnou atmosféru již na sto procent. Aby se jim předlouhé těšení alespoň trošičku zkrátilo a navíc, aby se opět naučily něčemu novému, připravily si pro ně paní učitelky v mateřské škole opravdové vánoční pečení.

Dětičky si vlastnoručně napekly perníčky a linecké cukroví. Nejdříve si, po vzoru svých zručných maminek, babiček a samozřejmě i paní učitelek, pomoučnily valadla (tedy stolečky, ale účel byl splněn :-)), rozválely voňavoučké těsto, vykrojily perníčky rozmanitých tvarů, položily je plech, na každý perníček luply oříšek a nakonec je potřely rozšlehaným vajíčkem. A to všechno úplně samy! Paní učitelka jenom více méně dohlížela, občas trošku poradila či pomohla.

Některé holčičky nezapřely své „ženské“ geny a dispozice a svou přirozenou fortelností ukázaly, že z nich jednou budou výborné kuchařky a dobré hospodyňky. Ani kluci však nezůstali pozadu, děvčatům ochotně s galantností jim vlastní sekundovali a pomáhali.

Po chvilince provoněla celou školku nádherná vánoční vůně. Co říci závěrem? No přeci DOBROU CHUŤ!

 

Fotogalerii z pečení VÁNOČNÍCH PERNÍČKŮ ve třídě Berušek
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009 Karolína Bártová

 

27-11-2009