Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Moravská Sahara pod sněhem

Ti co milují sníh, měli včera během dopoledne obrovský důvod k radosti, dobré náladě a optimismu. Sněžilo a sněžilo, což je u nás velmi zřídkakdy se objevující jev. Bílá zima ve Velkých Pavlovicích je raritou.

Největší radost dělá „ladovská zima“ dětem, které včera musely celé dopoledne za okny školních tříd vskutku hodně trpět. Určitě byly myšlenkami na saních, bobech a nebo se už viděly, jak promrzlými mokrými prstíky plácají sněhuláka. Matematika ani čeština v tento okamžik rozhodně nedostaly sebemenší šanci.

Ale i dospělí se radovali. Bílá nadílka u nejednoho z nás vyvolává příjemné vzpomínky na dětství a kouzlí zasněný úsměv ve tváři. Jen škarohlídi lamentují nad tím, že musí popadnout koště a dát se do práce. Vždyť odmetání sněhu z chodníku je práce, která by nám na naší moravské Sahaře měla být skutečnou vzácností a měli bychom si ji užít.

Sníh je doslovným pokladem pro fotografy. Když sněží a potom, bílá pokrývka, to jsou nové výzvy a disciplíny, kterak ovládat clonu, čas, jak si hrát s fotoaparátem a jak tvořit nové, úplně jinak laděné snímky našeho města a jeho okolí.

Hrál se i pan Oldřich Otáhal…
Za zaslané snímky, o které se rádi podělíme, panu Otáhalovi velmi děkujeme!

Velké Pavlovice pod bílou peřinou - nasněžilo!

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 9.1.2019