Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mokrý máj – v knihovně ráj

Původně ta květnová pranostika říká „Mokrý máj – v stodole ráj“, jenže většina z nás už žádnou stodolu za domem nemá, ovšem knihovnu tu máme! A opět je plná nových knižních titulů napříč všemi žánry, které potěší všechny čtenáře, kteří rádi toto deštivé počasí stráví s knihou. Protože teď se stejně hold nemůže nic moc dělat…

Největším trhákem bude bezesporu další kniha Roberta Bryndzy Smrtící tajnosti nebo našimi čtenáři velmi oblíbená Hana Mornštajnová s novým titulem Tiché roky.  

Oblíbený žánr krimi a thrillerů byl doplněn o romány Podzimní případ, Hrob pro mého manžela, Manželské lži, Čas zrádců – Cambridge 5 nebo další díl Louise Pennyové Kudy vchází světlo. Nechybí ani klasické „zelené“ české detektivky (Eidler, Cílek, Kuťák, Škvorecký a Salivarová).

Tolik žádané a oblíbené humoristické knihy jsou zastoupeny knihami Zavěšená pizza, Tajnosti sborovny, Udělám ti ze života peklo, Jakoubkové Manžel do domu… hůl do ruky nebo U nás na Slovácku od Jiřího Jilíka, kterého jsme měli na březnové besedě.

Příznivkyně románů pro ženy opět potěší široký výběr, počínaje novou knihou Danielle Steelové Přes nepřízeň osudu, přes například další díl Mořeplavec Diany Gabaldonové, dva tituly od Fiony McIntoshové nebo dva nové romány Hany Whittonové. Ale je toho ještě mnohem více, stačí se dojít podívat.

Myslely jsme i na naše malé čtenáře, kterým jsme pořídily dobrodružné příběhy plné draků, dinosaurů, víl a statečných slečen.

Seznam nových knih * otevřete kliknutím ZDE

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 22.5.2019