Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorští vinaři převzali ocenění z mezinárodní soutěže vín v Chile

Národní vinařské centrum přivítalo vzácného hosta, kterým byl pan Pablo Ugarte, ředitel mezinárodní soutěže vín Catad´Or World Wine Awards konané v jihoamerickém Chile. Ten ve čtvrtek 9. června 2022 ve Valticích osobně předal medaile a ocenění moravským a českým vinařům, kteří zabodovali na této prestižní soutěži, a svou účastí váhu ocenění pro moravská a česká vína ještě podtrhl.

Catad´Or World Wine Awards

Zástupci moravských a českých vinařství při své premiérové účasti, v konkurenci téměř tisíce vín ze 16 různých zemí světa, získali dvě velké zlaté medaile (Gran Oro), osm zlatých medailí (Oro) a zvláštní ocenění za nejlepší růžové víno pro Frankovku Rosé 2020 z vinařství Lacina. Medaile Gran Oro získal Ryzlink vlašský výběr z cibéb 2017 z rodinného vinařství Vican a Ryzlink rýnský VOC 2020 z Vinařství Piálek & Jäger. Medaile de Oro putovaly i do Vinařství Ludwig, Baraque, Lacina, Rodinného vinařství Jedlička, Vican, Marcinčák Organic Winery a Piálek & Jäger.

Catad'Or World Wine Awards je nejvýznamnější mezinárodní soutěž vín v Latinské Americe. Koná se od roku 1995 ve městě Santiago, hlavním městě Chile. Vzhledem k významu Chile, jakožto světové velmoci v produkci vína a s čtvrtým největším vývozem vína na světě, jsou medaile z této soutěže vysoce ceněny a mohou významně pomoci tuzemským vinařům ke vstupu na trhy jak na celém americkém kontinentě, tak i v ostatních částech světa.

Více o soutěži * po kliknutí ZDE

Modré Hory * Modrohorští vinaři převzali ocenění z mezinárodní soutěže vín v Chile

Zdroj: Národní vinařské centrum / 17.6.2022