Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorských TOP 30 úspěšně za námi

Poslední dubnová sobota dne 29. dubna 2017 byla vyhrazena ryze modrohorským vínům, která se veřejnosti představila prostřednictvím již III. ročníku prestižní výstavy vín s názvem 30 VÍN MODRÝCH HOR ve velkopavlovické sokolovně.

V letošním ročníku se utkalo 163 vín, z toho 94 bílých vín, 43 červených a 26 růžových, z pětice obcí mikroregionu Modré Hory. Přehlídku zahájil a úvodní slovo pronesl Ing. Přemysl Pálka a ujal se také slavnostního vyhlašování oceněných vín resp. vinařů. Diplomy a věcné dary předali zástupci DSO Modré Hory - František Polášek, starosta obce Vrbice, Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice a František Petrásek, starosta obce Bořetice.

Své zastoupení zde mělo také Vinium a.s. Velké Pavlovice se svým vinařským stánkem s ochutnávkou vín a v neposlední řadě nechyběla k doladění příjemné atmosféry cimbálová muzika Primáš z Boleradic.

Slova chvály vždy potěší, takže vyjádření jednoho z návštěvníků "moc dobrá koštovačka, je to čím dál lepší" nám vykouzlilo úsměv na tváři :) No a my se můžeme s chutí pustit do plánování dalšího ročníku.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě výstavy, vinařům za spolupráci a posíláme velkou gratulaci.

Modré Hory * III. ročník výstavy 30 VÍN MODRÝCH HOR

Text: Eva Bauerová, DiS. - Modré Hory / Foto: Radek Nesvadba, Eva Bauerová, DiS. / 3.5.2017