Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorské vinařství Horák v Paříži zvítězilo

Letošní ročník prestižní světové soutěže vín Vinalies Internationales v Paříži přinesl největší úspěch a ocenění moravského vinařství za poslední roky. Růžové víno Cabernet Moravia Rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Horák se v kolébce světového vinařství stalo absolutním Šampionem (Lauréat Trophée) mezi růžovými víny.

Letošní vítězství mezi růžovými víny však lze označit za historický úspěch. Jednak se šampionem stala na Moravě vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia, která tak porazila celosvětovou špičku. Jednak se toto víno de facto stalo nejlepším růžovým vínem na světě, protože se na podzim objeví v publikaci 1000 Vins du Monde s obdobným respektem ve vinařském světě, jaký má v gastronomii slavný michelinský průvodce.

Těší mě, že uspěla právě moravská odrůda. Většinou rosé děláme z Frankovky, ale vzhledem ke špičkovému ročníku jsme tentokrát zvolili Cabernet Moravia. A byla to dobrá volba. Vítězné víno je světlejší, lososově růžové barvy s lehkým zbytkovým cukrem a pikantní kyselinkou, působí šťavnatě. Je to lehké víno, ideální na žízeň, ale nevím jestli se dočká parného léta," komentoval ocenění svého rosé s úsměvem vinař Leoš Horák z Vrbice.

Celý článek najdete ZDE

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz


 

Leoš Horák při hodnocení vín

 

Leoš Horák na hodnocení vín FORUM MORAVIUM 2015 (Foto © 2015 Ing. Zdeněk Karber)

Foto © 2015 Ing. Zdeněk Karber


08-03-2016 PV