Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorské putování po jedenácté s patnáctkou

Letošní 11. ročník oblíbeného modrohorského "Putování za burčákem ..." nabízel tentokrát 15 zastavení, kde se jako vždy ochutnávaly různé druhy burčáku nebo vína, nechyběly ani tradiční krajové dobroty či specialitky Pedros foodtruck z Lednice.

Na oficiálním startu, v turistickém areálu pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích, byla v devět hodin za přítomnosti starosty města Velké Pavlovice pana Jiřího Otřela a Přemysla Pálky akce zahájena.

Ve Velkých Pavlovicích vedla trasa ze Slunečné do nově otevřeného Baraque Wine Gallery, pokračovala do vinného baru Vinium, dále do známého vinařství V & M Zborovský a vinařství Reichman & Reichman. 

V Němčičkách vítal Vinný bar Hulata se svým podzemním labyrintem, následovalo Vinařství ZD Němčičky, kde jste mohli navštívit vinotéku, a Rodinné vinařství Procházkovi. 

V nedalekých Bořeticích pak Rodinné vinařství Jedlička & Vinařství Novák, v Kobylí vinařství Herzánovi, vinařství Vajbar a minout jste nemohli vyhlášené zastavení U Tetiček v obecním muzeu. 

Na Vrbici, kde putování končilo, jste další razítko mohli získat ve Vinařství Buchtovín, poslední razítko čekalo ve Vinařství Bočko. U vrbeckého Větřáka byly pro návštěvníky otevřené sklepy, nejen (ne)vinná tombola, scénka Zarážení hory a Mužáci z Vrbice. Na závěr nemohla chybět beseda u cimbálu :-).

Děkujeme všem příznivcům za účast a těšíme se na další putování!

Velký dík patří našim sponzorům: Nadace Partnerství Brno, Vinaři Vrbice, Penzion U 3 růží Vrbice a v neposlední řadě Vinium a.s. Velké Pavlovice a Vinařství V & M Zborovský.

Modré Hory * Putování za burčákem po Modrých Horách - XI. ročník

Text: Eva Bauerová, DiS. - Modré Hory / Foto: Eva Bauerová, DiS., Oldřich Otáhal / 10.9.2018