Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorské Němčičky získaly Bílou stuhu

Modrohorské obce postupně sbírají tituly v soutěži VESNICE ROKU. První a nejvyšší titul, Vesnice roku 2005 získaly Bořetice, v roce 2006 získalo Kobylí titul Vesnice roku 2006 pro Jihomoravský kraj. V letošním roce byla Bílou stuhou za nejlepší zapojení dětí a mládeže do života obce oceněna nejmenší obec Modrých Hor, Němčičky.

Když chtějí, za jeden den toho děti a mládež z Němčiček mohou stihnout hodně. Hned po škole mohou zajít na počítačový kroužek. Kdo chce sportovat, jde si zahrát fotbal, ping – pong, nebo zajezdit na bobové dráze. V zimě mají možnost lyžovat na místním svahu s vlekem a umělou sjezdovkou. Před třemi lety v obci vybudovali dětské hřiště.

Pro mladé zde funguje folklórní kroužek, který má přes třicet členů a schází se dvakrát týdně. Mladí připravují vlastní pásma a chtějí s nimi vystupovat v rámci okresu.

Ročně obec investuje do podpory aktivit dětí a mládeže zhruba dvě stě tisíc korun. Obecní kasa se ale pro letošek může těšit na příjemný bonus. Za titul Bílá stuha obec získá dotaci šest set tisíc korun od ministerstva pro místní rozvoj. Jedinou podmínkou je, aby k této dotaci dodala obec dvacet procent ze svého.

15-06-2010 PV