Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorská vinařství si z Paříže přivezly šest medailí

Francouzská metropole se na přelomu února a března opět stala cílovou destinací znalců vín z celého světa. Letos se zde již po patnácté konala prestižní mezinárodní soutěž Vinalies Internationales, na které se opět výrazně prosadila moravská a česká vína. Ta se mohou v konečném součtu pochlubit skvělými 9 zlatými a 36 stříbrnými kovy.

Celkem 18 komisí složených z předních světových enologů, odborných novinářů a významných sommelierů hodnotilo po celý týden 3032 vzorků vín z celého světa, mezi nimiž nechybělo ani 114 zástupců z České republiky. Společnou účast většiny vín, včetně dopravy, organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum ve Valticích s podporou Vinařského fondu.

Moravská a česká vína v Paříži nakonec získala 9 zlatých a 36 stříbrných medailí, což ji v procentuální úspěšnosti řadí mezi první pětici zemí celé výstavy. Více zlatých obdržely už jen velmoci Francie a Španělsko spolu s Kanadou, Švýcarskem, Itálií a Portugalskem.

V tradici získávání medailí na mezinárodních výstavách pokračují i vinaři z Modrých Hor. Úspěšně se prezentovalo Vinařství Baloun, které si přivezlo čtyři stříbrné medaile na Sauvignon blanc 2008, Pálavu 2008, Gruner Veltliner 2008 a Hibernal 2008. Dalším úspěšným vinařem je Leoš Horák, který získal dvě stříbrné medaile na Pálavu PS 2008 a Sauvignon PS 2008.

Přehled oceněných vín ke stažení ve formátu XLS ZDE.

Oceněným vinařům blahopřejeme!

zdroj: NVC, dr. Luboš Bárta, Omnimedia

09-03-2009