Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modrohorská pecka ozářena májovým sluncem

Sobota 20. května 2023 proběhla ve znamení májové pěší turistiky, cykloturistiky, gastrospecialit a skvělého vína v Modrých Horách i okolí.

Hned ráno po deváté hodině z Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích startovalo přes 700 registrovaných turistů jak pěšky (12 km), tak na kole (44 km) na předem vytvořené trase s názvem Krajem vína 2023 - Májové putování okolím Modrých Hor. Celá akce byla doprovázena krásným slunečným počasím. Na razítkovacích místech bylo pro všechny návštěvníky přichystáno krajové občerstvení a ochutnávání výborného vína, účastníci sbírali razítka do májového pasu, který pak v cíli, odkud ráno startovali, mohli vložit do slosování o hodnotné ceny.

Pro všechny účastníky Májového putování, ale i pro samostatné domácí i přespolní milovníky vína, vinaře a degustátory, byla na ekocentru od čtrnácté hodiny připravena přehlídka soutěže vín Modrohorská pecka, dříve známá jako 30 vín Modrých Hor.

Nechyběla ani ochutnávka certifikovaných vín od vinařů ze spolku VOC Modré hory, návštěvníci měli možnost ochutnat téměř 300 těch nejlepších terroir modrohorských vín na jednom místě. Milou novinkou tohoto vinného doprovodného programu byla i účast unikátní soutěže vín Meditrina, hodnocena výhradně jen samými ženami, s dalšími téměř 200 vzorky také skvělých vín.

Po patnácté hodině a třicáté minutě se předávala ocenění soutěže vín Modrohorská pecka ve formě skleněné plakety třicítce nejlepším vínům mikroregionu - TOP30. 

Absolutním šampionem soutěže vín se stalo červené víno z obce Vrbice a to Cuvée Opacus, ročník 2018 z Vinařství Vít Sedláček.

Velká gratulace všem oceněným vínům a poděkování všem vinařům, kteří se soutěže vín účastnili, je určitě na místě.

Krásnou skleněnou plaketu za nejlepší kolekci vín získalo Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic.

Která vína dostala ocenění TOP30 se dozvíte * po kliknutí ZDE

Výbornou náladu dolaďovala opět úžasná Cimbálová muzika Vinica z Velkých Pavlovic. Celkový počet účastníků na této společné májové akci atakoval tisícovku, což je po úspěšném loňském roce opět rekordní návštěvnost.

Děkujeme všem domácím i přespolním za návštěvu a srdečně Vás zveme na další letošní akci, a to Putování za burčákem po Modrých Horách, v sobotu 9. září 2023 - blíže o akci se dozvíte po kliknutí ZDE. Moc děkujeme partnerům akce: Vinařský fondNadace PartnerstvíVOC Modré hory, MeditrinaEkocentrum Trkmanka, Město Velké Pavlovice i ostatní modrohorské obce. Díky za skvělou spolupráci.

V příštím roce na modrohorském májovém putování a koštování v sobotu 18. května 2024 na viděnou.

Bude to opět pecka! Těšíme se na příští setkání!

SO MODRÉ HORY * Májové putování po Modrých Horách & Modrohorská pecka 2023

Text: Lukáš Stávek, SO Modré Hory / Foto: Marketing Modré Hory, Nadace Partnerství / 24.5.2023