Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modré Hory Vás vítají

Doborovolný svazek obcí Modré Hory vznikl roku 2007 sdružením sousedících obcí Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice. Ten kdo má rád sport a cykloturistiku zvlášť jistě rád zavzpomíná na datum 6. července 2007, kdy byla slavnostně za přítomnosti všech starostů výše jmenovaných obcí a řady významných osobností, slavnostně otevřena nová cykloturistická stezka Modré Hory.

Celá jednatřicetikilometrová trasa této příjemné cyklostezky jakoby pomyslně kopíruje hranice Modrých Hor. Kdo si ji již projel, zajisté pochopil, proč je označována pro jižní Moravu velmi neobvyklým termínem - hory.

Vysvětlení je nasnadě – terén je velmi kopcovitý. Jedná se především o lokality posázené vinnou révou, které se nejvíce daří na slunných jižních svazích. Zároveň se nabízí další neméně logické vysvětlení – v současné době se nejčastěji říká „jdeme do vinohradu“, dříve se však říkávalo „jdeme do hory“. A v našich „horách“ na Velkopavlovicku se nejvíce daří modrým odrůdám.

 

Hádanka je rozpletena a proto – Modré Hory Vás vítají!

Stejně jako hlásají nově nainstalované panely před vjezdy do sdružených obcí DSO Modré Hory.
Před Velkými Pavlovicemi stačí přejet kopeček za dálničním mostem a nabídnou se Vám jako na dlani...

 

 

www.modrehory.cz

 

29-09-2008