Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modré Hory si připsaly rekord, teplotní

V Česku padaly v neděli 8. listopadu 2015 teplotní rekordy. V modrohorském Kobylí naměřili na meteostanici Českého hydrometeorologického ústavu 20,7 stupňů. Tento oficiální údaj však neměl na naměřenou hodnotu u nás ve Velkých Pavlovicích, na Šlechtitelské stanici vinařské, a.s.. Zde se rtuť teploměru vyšplhala ve 12:30 hodin na neuvěřitelných 21 °C! A tak nezbývá než glosovat, že sv. Martin dorazí ve středu spíš v plavkách, než na bílém koni :-)!

Jak bylo v neděli 8. listopadu 2015 v Česku?

Na čtyřech místech České republiky padl v neděli absolutní teplotní rekord pro listopad. Rekord pro 8. listopad pak překonalo 110 ze 137 stanic, které měří teplotu alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Kobylí na Břeclavsku, a to 20,7 stupně.

Rekordy za listopad padly v Tušimicích, Doksanech, Kralovicích a Velkém Meziříčí. V Brodě nad Dyjí byl listopadový rekord vyrovnán. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Čtyři absolutní listopadové rekordy padly také v sobotu. Oproti předchozím dnům se ale v neděli na území ČR teploty vyrovnaly. „Zatímco na západě a severozápadě Čech se oproti sobotě už moc neoteplilo, na střední a jižní Moravě se ve srovnání se sobotou teploty zvedly až o 10 °C,“ uvedli meteorologové. Nejtepleji tak bylo v neděli právě v Jihomoravském kraji.

Kromě Kobylí se odpolední teploty dostaly přes dvacet stupňů ještě v Husinci na Prachaticku, Brodu nad Dyjí, Dyjákovicích a Lednici. V Pohořelicích naměřili okolo půl čtvrté odpoledne přesně 20 stupňů Celsia.

Meteorologové očekávají, že i začátek příštího týdne bude teplý. V jeho závěru by se mělo ochladit, maximální denní teploty ale stále zůstanou okolo deseti stupňů Celsia.

 

Karolína Bártová * Zdroj: http://zpravy.idnes.cz

 


 

Babí léto ve vinicích okolo Velkých Pavlovic

 

Foto © Archiv TIC Velké Pavlovice

 

 


09-11-2015-BK