Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modré Hory se opět ponoří do vína

Velkopavlovicko – Víno, ochutnávka čokolády, francouzských klobásek či sýrů. I takový bude letošní Festival otevřených sklepů v Modrých Horách
 
Pětice obcí spolku, do kterého patří Velké Pavlovice, Bořetice, Kobylí, Němčičky a Vrbice, otevře na čtyřicet sklepů. A to od sobotního dopoledne až do nedělního odpoledne.

Už když jsme před třemi lety s festivalem začínali, dali jsme si za cíl nabídnout našim návštěvníkům nejenom zábavu a netradiční zážitky ze sklepů, ale i zajímavý doprovodný program, ve kterém nebudou chybět gastronomické pořady,“ vysvětlil mluvčí festivalu Martin Gillár.

Na své si letos přijde i dámská část festivalového publika. Speciálně pro ženy je připravený pořad s názvem Ženy a víno, který nese podtitul Kouzlo růžového vína. „Naše návštěvnice se mohou ponořit do tajů růžového vína, rosé, nebo prostě ryšáku, jak ho nazývali naši dědové,“ prozradila mluvčí spolku Bakchantky, který pořad připravuje, Eva Kloudová. Program začíná v sobotu v jednu hodinu v hotelu Kraví hora.

Akce připravují i jednotlivé obce. V Bořeticích se konají hody, zahrají cimbálky, zájemci se mohou těšit na Divadlo jednoho herce ve sklepních prostorech. Nachystaná je i Škola slováckých tanců, kdy se lidé naučí folklorní tance pod vedením profesionálů.

Sklepy jsou v Modrých Horách v sobotu otevřené od deseti do jednadvaceti hodin, v neděli pak od deseti do patnácti hodin.

Autor příspěvku: Eliška Windová, Břeclavský deník

 

http://breclavsky.denik.cz/

 

Více o akci FESTIVAL OTEVŘENÝCH SKLEPŮ V MODRÝCH HORÁCH
naleznete po kliknutí ZDE

30. - 31. července 2011

 

29-07-2011 PV