Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modré Hory přivítaly první tisícovku návštěvníků

Ve sváteční a volný prázdninový den (6. července 2007) se poprvé slavnostně otevřely turistům a především milovníkům cykloturistiky pomyslné brány Modrých Hor - vinorodé kajiny okolo sousedících obcí Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí a Němčičky. Účastníci akce měli možnost začít "Putování po Modrých Horách" v kterékoliv z jmenovaných obcí, po cestě posbírat celkem pět razítek, koupit si turistické suvenýry, pochutnat místní kulinářské speciality a samozřejmě i výtečné modrohorské víno.

V cílovém místě každý obržel drobný dárek a Pamětní list. Tisícovka cyklistů, pěších i těch, co se rozhodli trasu po Modrých Horách projet autem, byli velmi spokojeni. Trasa je dlouhá celkem 31 km, a protože je v lehce zvlněném terénu, doporučujeme ji pro celodenní výlet. Je však možné ji projet za necelé tři hodiny - což dokázala držitelka rekordu, která vyrazila okolo deváté hodiny a již po jedenácté si v cílovém místě vyzvedla Pamětní list.

Modrohorský den začal více než nostalgicky - po deváté hodině raní se rozezvučely všemi obcemi Modrých hor kostelní zvony, aby svým hlasitým vyzváněním připomněly a poděkovaly nesčetným generacím vinohradníků a vinařů, kteří již nejméně osm století svou prací formují a zdobí tvář modrohorské krajiny. Těm, kteří založili viniční tratě, stavěli Boží muka a kapličky, kopali vinné sklepy a předávali si umění udělat z vinných hroznů co nejlahodnější vína.

Slavnostního otevření cyklostezky se zúčastnili i významní hosté jako profesor Vilém Kraus a hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, kteří společným přestřižením modré stuhy na stezce mezi vinicemi otevřeli Modré Hory veřejnosti. 

 

Máte-li zájem se dovědět o Modrých Horách co nejvíce, klikněte na adresu webové prezetace www.modrehory.cz.

Tisková zpráva o Putování po Modrých Horách ke stažení ZDE (ve formátu PDF)

 

Fotogalerie z Putování po Modrých Horách ...                                                                                      ... pro další fotografie klikněte ZDE

Na Modrohorské stezce

Registrace ve Velkých Pavlovicích

Hejtman JMK Ing. Juránek, starosta V. Pavlovic Ing. Procházka a prof. Kraus

Slavnostní zahájení starostou V. Pavlovic Ing. Pavlem Procházkou

Starosta V. Pavlovic Ing. Procházka a prof. Kraus

Muzem - obec Kobylí

Startovací balíčky pro akci Putování po Modrých Horách

Před radnicí ve Velkých Pavlovicích

Před radnicí ve Velkých Pavlovicích

Občerstvení pro zúčastněné

Víno lákalo k ochutnávce

Nastudovat mapu a vyrazit ...

Ochutnávka modrohoských vín

Modrohorská krajina

Z putování ...

 

Foto:
Ing. Zdeněk Karber
Karolína Bártová

Lis na révu vinnou ve Vrbici

 

 

Unikátní vinné sklepy ve Vrbici

U sídla Kravihorské republiky v Bořeticích

 

 

Cimbálovka pod Kraví horou v Bořeticích

Značení cyklostezky Modré Hory

 

 

Mapa, Pamětní list, suvenýry ...