Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MODRÉ HORY odstartovaly cykloseriál KRAJEM VÍNA 2012

Třetí květnovou sobotu slavnostně odstartoval ve Velkých Pavlovicích nový seriál turistických akcí na Moravských vinařských stezkách s názvem Krajem vína 2012. Premiérový díl nesl název Májové putování Modrými Horami a okolím a byl zorganizován ve spolupráci s DSO Modré Hory a Městem Velké Pavlovice.

Během letošního roku se uskuteční v rámci akce Krajem vína 2012 celkem čtyři výlety, díky nimž budou moci cykloturisté ze sedla kola nebo jen tak pěšky poznat všechny vinařské podoblasti jižní Moravy a zároveň si zasoutěžit o hodnotné a praktické ceny. Mezi hlavními výhrami, pro účastníky alespoň tří akcí ze čtyř, bude horské kolo Amulet, cyklodres vinařských stezek ATEX nebo cykloturistické mapy SmartMaps pro chytré telefony.

Tak to už stojí za to, dát si trochu do těla a navíc si jako bonus rozšířit obzory, co říkáte :-)?

 

Májové putování Modrými horami a okolím, které se uskutečnilo slunečného dne 19. května 2012, zavedlo účastníky expedice na Velkopavlovicko, do jednoho z nejkrásnějších a nejlahodnějších vinařských regionů jižní Moravy. Cyklisté i pěší měli možnost zahájit svou cestu vinnými keři posetou krajinou, tak často a právem přirovnávanou ke kouzelnému Toskánsku, mezi devátou a jedenáctou hodinou a to od sokolovny ve Velkých Pavlovicích.

Přítomné sportovce zde osobně přivítali zástupci organizačního týmu, jmenovitě za Nadaci partnerství koordinátor stezek pan Luboš Kala, za DSO Modré Hory Ing. Přemysl Pálka a za město Velké Pavlovice místostarosta Ing. Zdeněk Karber.

U velkopavlovické sokolovny získali putující oproti úhradě startovacího poplatku nezbytné razítkovací průkazy, neboli pasy a jiné drobné, avšak vskutku nezbytné propagační předměty, třebas takovou skleničku na víno, které byly součástí dárkového balíčku. Dále si pak měli možnost dle své zdatnosti vybrat ze dvou okruhů vhodných jak pro náročné turisty, tak pro rodiny s dětmi.
  
První náročnější okruh, dlouhý 36 km, provedl putující příjemně zvlněným terénem po vyhlídkách Modrých Hor. Na trase z Velkých Pavlovic přes Velké Bílovice, Vrbici, Kobylí, Bořetice, Němčičky až do cíle pod rozhlednou Slunečná bylo připraveno celkem 6 zastávek, tedy razítkovacích míst.

Druhý rekreační okruh, dlouhý 22 km, ukázal výletníkům malebné údolí říčky Trkmanky, která se klikatí nejníže položenými lokalitami Modrých Hor. Na trase z Velkých Pavlovic přes rozhlednu Slunečná, Kobylí, Bořetice, Němčičky až do cíle pod rozhlednou Slunečná čekala na cyklisty 4 razítka na stejném počtu zastávek.

Oba okruhy měly jednoho společného a navíc velmi příjemného jmenovatele – na všech razítkovacích stanovištích bylo možné odhalovat tajemství zdejších vinných sklepů a prohlédnout si původní i nové technologie výroby vína a samozřejmě také ochutnávat skvělé tekuté poklady zde hospodařících mistrů vinařů.
  
K tomu všemu byl připraven ve většině obcích po trase cykloputování lákavý doprovodný program. Kobylí zvalo na dětské krojované Hodečky a košt vín, Němčičky zase na Růžový víkend a na soutěž o nejlepšího tanečníka verbuňku a Velké Pavlovice na večerní hřeb - přehlídku mužáckých pěveckých sborů z Modrých Hor pod rozhlednou Slunečná.

 

Dne plného sportu, vína, kultury, folklóru a nezapomenutelných zážitků
si užívaly stovky fanoušků Modrých Hor, kteří se k nám,
jak sami jednoznačně tvrdí, za rok zase rádi vrátí.

 

Přidejte se k nim, pokud jste tak neučinili již letos.
Jste kdykoliv v Modrých Horách srdečně vítáni!

Karolína Bártová

 

 

Přehled akcí zařazených do seriálu KRAJEM VÍNA 2012
...více na http://www.vinarske.stezky.cz/


19. 5. 2012 * Májové putování Modrými horami (Velké Pavlovice)
9. 6. 2012 * Po vinařských stezkách s Českým rozhlasem Brno (Mikulov)
28. 7. 2012 * Letní putování po vinařských stezkách Kyjovska (Kyjov)
22. 9. 2012 * Tour de burčák na Znojemsku (Znojmo)

 

http://www.modrehory.cz/

 


 

Fotogalerii ze zahájení prvního dílu cykloseriálu KRAJEM VÍNA 2012
Májového putování Modrými Horami a okolím
otevřete kliknutím ZDE

 

Fotogalerii z celodenního průletu pětilístkem modrohorských obcí
otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2012 Ing. Přemysl Pálka & Ing. Zdeněk Karber

 

 

19-05-2012-BK