Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modré Hory nabízí další atrakci - bobová dráha posviští i za tmy

Deník Rovnost, 15. 7. 2011 – Modré Hory, Němčičky – Němčičská atrakce nabídne v pátek večer poprvé také noční jízdy. Další novinkou je časomíra.

Jízda plná adrenalinu po setmění? Od pátečního dne alespoň na obří bobové dráze v Němčičkách žádný problém. Právě od pátku totiž na jediné atrakci tohoto druhu na jižní Moravě startují noční jízdy v bobu s umělým osvětlením.

Lidé chtěli nějaké ozvláštnění. Přes den bývá dost horko, takže mnozí jezdili stále později a později. Tak jsme se rozhodli jim nabídnout noční jízdy. Je to další lákadlo navíc,“ uvedl provozovatel bobové dráhy Martin Hicl. Noční svezení bude možné od čtvrt na deset do půl jedenácté. V případě zájmu i déle.

To ale není zdaleka jediná novinka, kterou majitelé atrakce po roce provozu připravili. „Před dvěma týdny jsme dráhu nově vybavili časomírou, takže na své si přijdou i milovníci adrenalinu a soutěžení. Rekord dráhy už se dostal pod hranici padesáti vteřin,“ prozradil Hicl.

K hledání nových lákadel a vylepšení má důvod. Návštěvnost šla totiž oproti loňsku dolů. „Není to jenom náš problém, stejně mluví i vinaři, majitelé penzionů a další podnikatelé. Shodli jsme se, že ve srovnání s uplynulým rokem je v Němčičkách všeobecně pokles třicet až čtyřicet procent návštěvníků,“ srovnával provozovatel bobovky.

Že je sezona zatím slabší, to potvrdil i správce protějšího areálu tělovýchovné jednoty Sokol Němčičky Jaroslav Stávek. Bobovku ale jako konkurenci nevnímá. Spíše se snaží spolupracovat. „Mnozí z těch, co přijedou na bobovou dráhu, zavítají i na naše koupaliště,“ uvědomuje si. Ubytovatelé a vinaři navíc před časem dostali od bobové dráhy zvýhodněné lístky s desetiprocentní slevou pro své klienty. Výměnou za doporučení a společné letáky.

Marketing bobovky se teď hodně zlepšil. Lístky se slevou fungují velmi dobře. Téměř každý, kdo do Němčiček přijede a dostane je, se je snaží využít,“ všiml si Stávek. Bobová dráha je dlouhá 633 metrů, převýšení představuje 57 metrů. Na trati, která vede až dvanáct metrů nad terénem a část také nad vodní hladinou, se nachází pět zatáček a čtyři terénní zlomy.

Dvojmístný bob je kromě ruční brzy vybavený i brzdou automatickou, která nedovolí, aby rychlost překročila bezpečných šestačtyřicet kilometrů v hodině. Jízdu v něm už si vyzkoušel i freesytlista Petr Kuchař z Hustopečí. „Je to pěkná dráha, byl jsem na ní i s prckama. Těm, kteří mají rádi adrenalin, mohu jízdu jenom doporučit. Není to nic extrémního, je to hlavně zábava,“ popisoval muž, který létá na motorce.

Autor: DENÍK/Jiří Ševčík

http://breclavsky.denik.cz/

 

 

15-07-2011 PV