Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Modré Hory budou mít další unikát - první obří bobovou dráhu na jižní Moravě

V Němčičkách, nejmenší obci Modrých Hor budují obří bobovou dráhu. Atrakce podobná dráze v Peci pod Sněžkou bude dlouhá téměř sedm set metrů. Bobová dráha, jejíž stavba začala už v závěru loňského roku, vyrůstá na svahu naproti fotbalového hřiště. Tedy jen kousek od známé sjezdovky. Hotová by měla být už do konce dubna, aby na počátku května mohla přivítat první návštěvníky.

Na dvoumístném bobu se bude možné svézt po celý rok. Jedna jízda by měla stát nanejvýš šedesát korun. Nikdo se prý nemusí bát, protože každý bob bude kromě ruční brzy vybavený i brzdou automatickou. Ta nedovolí, aby rychlost překročila konstrukčně bezpečných šestačtyřicet kilometrů v hodině.

„Aktivitu v podobě nové bobové dráhy jako obec vítáme. Je to podobné, jako když tady vznikal lyžařský vlek. Dva nadšenci se tehdy rozhodli a šli do toho po hlavě. Pro rozvoj Němčiček to znamenalo ohromný přínos,“ pochvaloval si soukromou iniciativu němčičský starosta Petr Slezák.Ten kvůli jediné jihomoravské bobové rychlodráze plánuje oslovit s nabídkou spolupráce například mikroregion Modré Hory, ale také Lednicko–valtický areál. „Je nesmysl, abychom si každý hráli na vlastním písečku. Nabídky je třeba propojit,“ vyjádřil své přesvědčení.

Investoři slibují, že udělají vše pro to, aby nejpozději na Májové putování po Modrých Horách byla dráha v provozu. Práci tu najdou minimálně tři lidé, o víkendech i více. Jeden musí dohlížet na provoz na dráze, druhý bude mít na starosti pokladnu a třetí malé občerstvení v provozní budově.

O výstavbě bobové dráhy informoval BŘECLAVSKÝ DENÍK, více se můžete dočíst po kliknutí ZDE

 

Foto: Břeclavský deník

23-02-2010 PV