Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladým vínům se dostalo slavnostního svěcení

Stalo se již dlouholetou tradicí, že po svátku svatého Martina se velkopavlovičtí vinaři setkají, aby náboženským obřadem poděkovali Bohu za úrodu ve svých vinicích a společně ochutnali první vína nového ročníku.

Mladým vínům se dostalo požehnání v neděli 22. listopadu v prostorách Vinných sklepů Františka Lotrinského, kde byla za přítomnosti všech hostů vysvěcena mladá vína ročníku 2015. Slavnostního obřadu se ujal pan farář Marek Slatinský, slavnostní přípitek pronesl starosta města Ing. Pavel Procházka.

Práce vinařů se v tuto dobu z vinohradů přesouvá do vinných sklepů, kde se začíná utvářet kvalita a chuť nejstaršího kulturního nápoje na světě – vína, které je darem přírody a podobá se svému tvůrci – vinaři. Při ochutnávání mladých vín se potvrdilo, že s víny nového ročníku 2015 nás čekají jen samé příjemné zážitky. Díky krásnému a slunečnému počasí slibuje ročník 2015 výjimečná vína, vína ve skvělé kondici, s kyselinami a cukry, přesně taková, jaká chceme moravská vína mít. Ne nadarmo se mezi vinařskou veřejností mluví o mimořádně kvalitním ročníku století.

Poděkování za uspořádání této pěkné vinařské slavnosti patří všem vinařům, kteří poskytli vzorky vín, panu faráři za jejich vysvěcení, Presúznímu sboru a cimbálové muzice Lašár za sváteční náladu a v neposlední řadě pořadatelům, kterými byl ČZS a Víno z Velkých Pavlovic, o.s.

Věra Procingerová


 

Fotogalerii ze svěcení vína ročníku 2015 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal


23-11-2015 PV