Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí umělci ZUŠ opět po roce koncertovali ve velkém

V neděli 20. května 2012 uspořádala Základní umělecká škola Velké Pavlovice koncert, na kterém vystoupily instrumentální, vokální a taneční soubory. Na pódiu se během necelé hodiny a půl představilo více než sto účinkujících. Početné publikum, které zcela zaplnilo výstavní sál radnice, mělo možnost vidět a poslechnout si velký pěvecký sbor všech žáků hudební nauky pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Týmal Valouškové, akordeonový soubor Roberta Zemana, komorní pěvecký sbor Mgr. Josefa Hanáka, flétnový soubor Mgr. Jana Míchala, pěvecký sbor Květoslavy Jarošové, žesťový kvartet MgA. Zbyňka Bílka, krojovanou cimbálovou muziku Martina Čecha a krojovaný taneční soubor Lucie Stránské.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala všem žákům a jejich pedagogům za výborné výkony a vzornou reprezentaci školy. Rodičům a prarodičům žáků patří také obrovské poděkování a to za to, že podporují své děti v uměleckých činnostech, pečlivě dohlížejí na pravidelné domácí cvičení a v neposlední řadě se podílí na přípravách na četná vystoupení.

Srdečné pozvání na koncert přijal i vzácný a milý host, pan učitel Oldřich Jeřábek, který na naší ZUŠ vyučoval více než půl století a nyní se těší z toho, že se velkopavlovická umělecká škola stále rozvíjí, zvyšuje úroveň svých žáků, prestiž a podporuje souborovou hru, zpěv a tanec tak, jak o to usiloval i samotný zakladatel školy pan Karel  Franc.

Sám pan učitel Jeřábek se nechal slyšet, že má koncerty velkopavlovické ZUŠ velmi rád, neboť mají ohromně vysokou úroveň a strčí do kapsy leckterou, třeba i brněnskou, obdobnou školu. Podle jeho slov mají naše děti o hudbu a folklór samy zájem, že je mají v krvi a u srdíčka a to jde prostě vidět a hlavně slyšet. Snad nejvíce jej oslovilo muzicírování cimbálové muziky, u kterého si stíral kapesníčkem z usměvavých tváří slzičky dojetí. Z jeho očí vyzařoval neskrývaný obdiv a úcta k mládí a talentu hudebníků.

Ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice Milena Karberová & Karolína Bártová

 

Fotogalerie * I. - Koncert ZUŠ Velké Pavlovice - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie * II. - Koncert ZUŠ Velké Pavlovice - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie * III. - Koncert ZUŠ Velké Pavlovice - otevřete kliknutím ZDE

 

 

Velký pěvecký sbor všech žáků hudební nauky ZUŠ Velké Pavlovice

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber & Karolína Bártová

 

 

22-05-2012-BK