Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí tenisté ukončili soutěžní sezonu

Tenisový oddíl mládeže ukončil soutěžní sezonu v kategorii družstev. Jak se jim v uplynulé sezóně vedlo?

DOROST: Družstvo nenastupovalo v nejsilnější sestavě. Bohužel se nám nepodařilo přesvědčit starší hráče, aby pomohli alespoň v některých zápasech. Tomu odpovídají i výsledky. Dorost prohrál všech šest svých zápasů a obsadil poslední sedmé místo. V některých zápasech jsme neměli štěstí a spoustu vyrovnaných partií se nám bohužel nepodařilo vyhrát. Ve většině zápasů naši hráči nastupovali proti starším a zkušenějším soupeřům. Postup si vvbojoval po zásluze celek Třebíče. Velkým problémem v této skupině je cestování (Jihlava, Bedřichov, Mor. Krumlov). 
 
STARŠÍ ŽACTVO: V této kategorii se nám podařilo ze sedmi zápasů pět vyhrát a jen ve dvou jsme odešli poraženi. Konečné třetí místo lze považovat za úspěch. Po zásluze z této skupiny postupují hráči BORS Břeclav, kteří se poprali o postup s Blanskem. Tyto dvě družstva procházela soutěží naprosto bez problémů. S ostatními soupeři jsme si ale poradili. Příští ročník přechází většina hráčů do dorostu.

MLADŠÍ ŽACTVO: Zde se nám nejvíce projevuje nedostatek dětí. Přesto se nám podařilo ze šesti zápasů jednou vyhrát a sehrát několik vyrovnaných výsledků. Konečné páté místo asi odpovídá výkonům. Celkem bez problémů prošel soutěží celek V. Bílovic a po právu si vybojoval postup.

Všem hráčům, kteří poctivě reprezentovali ve všech věkových kategoriích, patří velké poděkování. Bohužel již příští ročník může být kritický. Nedostatek prostoru k trénování nám brání dělat další nábory mládeže. O možnosti hrát u nás minitenis nebo babytenis, což jsou nejmladší kategorie, se ani nezmiňuji.

V červenci připravujeme tenisové soustředění pro mládež, pokračují tréninky. Nadšenější a výkonostně lepší hráči mají možnost startovat v individuálních turnajích.
 
Závěrem bych chtěl poděkovat všem kapitánům, zástupcům a v neposlední řadě rodičům našich hráčů. Mají za sebou mnoho sobot a nedělí věnovaných tenisu. Neodpustím si ještě jeden postřeh. V našem areálu máme vynikající možnost sledovat z tribuny výkony mladých tenistů. Je smutné, když je podpora hráčů ze strany diváků pouze minimální. V dnešní uspěchané době se to dá možná i pochopit...

Za tenisový oddíl Miroslav Maincl


 

Fotogalerii ze zápasů mladých tenistů otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Miroslav Maincl

 

09-07-2013 PV