Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí šachisté vybojovali zlato

V úterý dne 24. listopadu  2009 se konalo v Břeclavi okresní kolo Přeboru škol v šachu - Mistrovství ČR školních týmů. Toto klání je pojato jako soutěž čtyřčlenných školních týmů. Naše družstvo ve složení Rilák Adam, Chrástek Dominik, Fridrich Jakub, Dagidir Denis (trenér P. Pisk - mezinárodní mistr, pedagogický doprovod M. Rilák, ZŘŠ) obsadilo 1. místo a zajistilo si tak postup do krajského kola.

V kategorii 6. - 9. třídy ZŠ a jim odpovídající ročníky víceletých gymnázií reprezentovalo naši školu - Gymnázium Velké Pavlovice ještě jedno družstvo ve složení Jan Krůza, Petr Machač, Michaela Suchyňová a Martin Novák, které obsadilo 9. místo. Této kategorie se zúčastnilo celkem 12 družstev.

V dlouholeté historii Okresního šachového svazu Břeclav se ještě nestalo, aby zvítězilo družstvo z Velkých Pavlovic, jak prozradil ředitel turnaje David Ciprys.