Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí rybáři soutěžili o "Zlatou udici"

V neděli 15. května 2011 proběhlo u velkopavlovického rybníka oblastní kolo soutěže mladých rybářů Zlatá udice. Nepříznivé počasí bohužel odradilo některé přihlášené účastníky z jiných částí Jihomoravského kraje, s o to větší chutí se do sportovního klání zapojilo devět mladých vyznavačů Petrova cechu z Velkých Pavlovic a Brna.

Závodníci postupně prošli prověrkou teoretických znalostí a poznávání vodní fauny a flóry, poté se přesunuli na břeh rybníka, kde je čekala nejoblíbenější část soutěže, praktická zkouška lovu ryb a nakonec, již za příznivějšího počasí poměřili síly v rybolovné technice (házení na cíl a do dálky). Pro zajímavost za hodinu a půl bylo uloveno celkem asi 10 kg ryb, nejvíce plotic, perlínů a línů. Na háčku skončilo i několik okounů, jeden hrouzek a dokonce ježdík, který byl v Pavlovickém rybníku uloven asi poprvé. Největší ulovenou rybou byl karas stříbřitý o hmotnosti 550 gramů, který jako jediný nebyl vrácen vodě, jelikož se jedná o v Česku nepůvodní druh a jako takový nemá v Pavlovickém rybníku co dělat.

Na závěr byli ti nejlepší v jednotlivých kategoriích odměněni cennými kovy a každý závodník si krom drobných cen odnesl i krásný sportovní zážitek. Všem vytrvalým závodníkům děkuji za účast a postupujícím do svazového kola v něm přeji mnoho úspěchů.

Zvláštní poděkování patří panu Jiřímu Šulovi st. a Radku Bártovi, kteří výrazně pomohli s organizací závodu.

Petrův zdar!

Ing. Jiří Šula
organizátor závodu


Výsledková listina závodu ke stažení ve formátu XLS ZDE

 

Fotogalerii z oblastního kola ZLATÉ UDICE otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Bronislav Procinger

17-05-2011 PV