Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí hasiči soutěžili na Břeclavsku i daleko na Vysočině, ve Ždírci nad Doubravou

Mladí hasiči z Velkých Pavlovic měli opět víkend ve znamení soutěží v požárním útoku. V sobotu 3. června vyrazili do Ladné u Břeclavi. Soutěžili mladší i starší žáci. Mladším se oba pokusy bohužel moc nevydařily a skončili tak na 10. místě s časem 23,65s, starší už dopadli lépe, bohužel ani tam to na medaile nedopadlo, skončili totiž na nepopulárním 4. místě s časem 20,00s.

Hned v neděli pokračoval náš soutěžní víkend soutěží daleko za hranicí naše okresu i kraje. Přijali jsme totiž pozvání od našeho spřáteleného města Ždírce nad Doubravou na Vysočině. Jednalo se o první kolo Havlíčkobrodského turné mladých hasičů, což je liga mladých hasičů, kde se za každé kolo započítávají body a na konci se vyhlašují celkoví vítězové. Na soutěž bylo přihlášeno 28 týmů starších žáků a dokonce 38 týmů mladších žáků. S tímto počtem se tedy soutěž jela pouze na jedno kolo. Bohužel ani jednomu našemu týmu se pokusy nezdařily tak jak bychom si představovali a skončili jsme v druhé polovině výsledkové listiny. I tak jsme si ze soutěže odvezli nové zkušenosti a spoustu zážitků. Ještě jednou bychom chtěli tímto způsobem poděkovat, jak vedení města Ždírce nad Doubravou, tak především jejich hasičům za perfektně připravenou soutěž i za to, jak se o nás starali. 

Sezóna je v plném proudu a naše mladé hasiče, tak už v sobotu 10. června čeká soutěž v nedalekých Brumovicích. Neděli budou mít pro změnu volnou. 

SDH & Mladí hasiči * Soutěže v požárním útoku - Ladná a Ždírec nad Doubravou

Text: Michal Procinger / Foto: František Procinger a Michal Procinger / 7.6.2023