Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí hasiči naposled uzlovali, teď se těší na útok

V sobotu dne 4. března 2023 se velkopavlovičtí mladí hasiči vydali na uzlovací soutěž do sousedních Bořetic. Z důvodu nemoci se nám podařilo vyslat pouze osm dětí – čtyřčlenné družstvo mladších, tři starší jednotlivce a jednoho dorostence.

Družstvo mladších doplatilo na nedostatek zkušeností, a tak se s bilancí jedné výhry a dvou proher umístilo na děleném jedenáctém místě. 

Do starších jednotlivců jsme nasadili Honzu Karáska, Ondřeje Kostrhuna a Valentinu Šulovou. Honza i Ondra si nevedli špatně, ale na lepší než dělené deváté místo jejich výkon bohužel nestačil. Valča si počínala o něco lépe a snaživě a pracně se soutěží pomalu ale jistě prokousávala. Stopkou se jí stalo až dělené páté místo. 

Na místě je však nutnost upozornit na fakt, že pro všechny tři výše jmenované soutěžící to byly první závody za jednotlivce, a také musíme zmínit to, že všechny tři vyřadila stejná závodnice, která celou soutěž nakonec s přehledem vyhrála. 

Jako poslední šel do boje Stanislav Prát v soutěži dorostenců. I pro něho se jednalo o první klání v této kategorii. V těžké konkurenci se svým originálním stylem uzlování dokázal prosadit a skončil na krásném děleném sedmém místě.

Touto soutěží nám skončila uzlovací část sezóny. Nyní již mladí hasiči lana odloží a dostanou do ruky zpět hadice. Už teď se těší na první soutěž roku 2023 v požárním útoku!

SDH * Mladí hasiči - Uzlovací soutěž v Bořeticích

Text: Jan Procinger, SDH Velké Pavlovice - Mladí hasiči FB / Foto: Jan Procinger / 6.3.2023