Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí hasiči běželi o velkopavlovickou meruňku

V sobotu 25. března v dopoledních hodinách se naši mladí hasiči zúčastnili na stadionu za školou běhu o velkopavlovickou meruňku. Do boje o cenné kovy se vydalo pět zástupců ve čtyřech kategoriích.

Jako první se na start krátce po desáté hodině postavili bratři Dominik a Mikuláš Prokešovi. Dominik po nešťastném pádu v úvodu závodu běžel celou dobu na posledním místě, nutno podotknout, že prokázal silnou vůli správného hasiče, závod nevzdal a za velkých ovací ho dokončil. Mikuláš se do poloviny závodu držel na špici, ale nakonec z toho bylo umístnění v polovině startovní listiny.

O pár minut později se na start postavil Jan Karásek v kategorii mladších žáků. Honzovi se na začátku povedlo vybudovat velký náskok na druhém místě, který udržel až do cíle a byla z toho stříbrná medaile.

V kategorii mladší přípravky se představil Vojtěch Julinek. V silné konkurenci se mu podařilo vybojovat umístění v polovině startovní listiny.

Jako poslední běžec z řad mladých hasičů se do závodu vydal Šimon Prokeš v kategorii nejmladší přípravky. V běhu dlouhém 200 metrů nestačil jen na jednoho závodníka a byla z toho druhá stříbrná medaile pro naše hasiče.

Organizátorům děkujeme za pěkné závody a těšíme se na příští ročník.

SDH * Mladí hasiči běželi o velkopavlovickou meruňku

Text: Jan Procinger / Foto: Jan Procinger / 27.3.2023