Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí divadelníci završili sezónu v Kloboukách u Brna

V květnu letošního roku se ve Velkých Pavlovicích již popáté konala „Noc kostelů“. Pro zpestření programu jsem se rozhodla oslovit pár šikovných dětí a nacvičit s nimi divadelní scénku. Začátkem dubna jsme začali zkoušet a koncem května se uskutečnila v našem kostele premiéra hry Luďka Strašáka „O zásadním rozhodnutí Cyrila a Metoděje“.

Vzhledem k tomu, že představení mělo velký úspěch, požádalo vedení Základní školy Velké Pavlovice, aby herci hravě zpracované téma k výročí příchodu slovanských věrozvěstů na Velkou Moravu představili i svým kamarádům. Na závěr školního roku tedy děti hned dvakrát sehráli představení, tentokrát v tělocvičně školy, které bylo jak veselé, tak poučné.

Se svým uměním děti dokonce vyjely i za hranice okresu. V kostele v Čejkovicích se konalo další představení této hry a po jeho výborném odehrání byly děti pozvány na farní táborák. Tam neméně úspěšně reprezentovaly naše městečko i na fotbalovém zápase - domácí proti našim mladým hercům.

Začátek školního roku jsme přivítali derniérou, která se uskutečnila v evangelickém kostele v Kloboukách u Brna. Divadelní představení proběhlo po skončení bohoslužby a bylo odměněno bouřlivým potleskem obecenstva.

Někteří z nás v evangelickém kostele byli vůbec poprvé, takže prostory kostela a fary byly velmi zajímavé. Toto dopoledne pro nás bylo nezapomenutelné. Mezi obecenstvem byli i obyvatelé Domova Betlém, kteří jsou zdravotně postižení, a pro ně jsme obzvlášť rádi hráli. A co víc, hráli jsme naposled!

Děti mezi sebou za těch pět představení vytvořily skvělý kolektiv, výborně se s nimi spolupracovalo a myslím si, že nasbíraly i hodně nových zkušeností. Všichni herci, a to Simona Hasilová, Lucie Kynická, Daniel Herzán, Antonín Střítecký, Oldřich Vymazal, Jakub Malhocký, Šimon Bedřich, Pavel Šmíd, Ondřej Bank a Matyáš Fůkal, si zaslouží velký obdiv. Jejich rodiče zase poděkování za přípravu kostýmů, rekvizit a hlavně za podporu a doprovod na všech divadelních vystoupeních.

Nadšení všech mě přimělo k tomu, abychom v této aktivitě pokračovali. Vánoce, nejkrásnější svátky v roce, se blíží, tak další téma k nastudování nemusíme dlouho hledat. A až budeme hrát, přijďte se na nás podívat, moc rádi Vás všechny v publiku uvidíme!

Stanislava Bílková, vedoucí divadelního souboru


 

Fotogalerii z divadelního představení v Čejkovicích otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerii z divadelního představení v Kloboukách u Brna otevřete kliknutím ZDE

 

O zásadním rozhodnutí Cyrila a Metoděje

 

Foto © 2013 Marie Banková

 

 

03-09-2013-BK