Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí cyklisté soutěžili v Hustopečích

V pátek 4. května 2017 proběhlo na dopravním hřišti v Hustopečích okrskové kolo dopravní soutěže Mladých cyklistů. Základní školu ve Velkých Pavlovicích reprezentovala dvě družstva – mladší žáci a starší žáci.

V kategorii mladších žáků se zúčastnili Jáchym Kosík, Petr Vymazal, Natka Mihulková a Aneta Pleskačová, v kategorii starších žáků Filip Šlancar, Roman Morozjuk, Vendula Stehlíková a na poslední chvíli musela zaskočit Barbora Hiclová.

Soutěžní klání probíhalo celkem v pěti disciplínách – testy z dopravní výchovy, jízda zručnosti, jízda na dopravním hřišti podle pravidel silniční dopravy (ale i podle semaforů a dvě minuty za řízení příslušníka policie), zdravověda a mapa dopravních situací. Poslední disciplína byla pouze orientační a nebodovala se.

Našim žákům se dařilo se střídavými úspěchy a tomu odpovídalo i jejich umístění. Starší družstvo se umístilo na pátém místě a mladší na místě šestém.

Poděkování patří paní Procházkové Poulíkové za přípravu ze zdravovědy.

ZŠ * Soutěž Mladých cyklistů v Hustopečích, okrskové kolo

Text: Ing. Lenka Bukovská, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ V. Pavlovice / 15.5.2017